Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu geri adım attı

01.12.2010 16:12
Dün Başbakan Erdoğan'ı WikiLeaks'daki bilgilere dayanarak suçlayan Kılıçdaroğlu, Twitter'da geri adım attı.

Dün Başbakan Erdoğan'ı WikiLeaks'daki bilgilere dayanarak suçlayan Kılıçdaroğlu, Twitter'da geri adım attı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın sert tepkisi karşısında, "Biz sayın Başbakan'a inanırız." dedi. ABD'yi işaret etti.

Wikilaeks'deki bilgilere dayanarak, Başbakan Erdoğan'ın İsviçre'de 8 ayrı banka hesabının olduğunu gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bügünkü sert tepkisine sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan cevap verdi.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: Sayın Başbakan yine esti, üfürdü, gürledi. Herkese; Wikileaks’in iddialarına neden itibar ediyorsunuz diyor. Neden bunları okuyorsunuz, dinliyorsunuz demeye getiriyor. Basına da, neden bu iddiaları yazıyorsunuz diyor.

İddialarla insanları yargılamak yanlış diyor. Halbuki; “İsviçre’de hesabım yok” demesi yeterliydi.

Biz sayın Başbakan'a inanırız. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı. Türk başbakanları normal şartlarda yalan söylemez

Biz ne demişiz; “İddialar ciddi mutlaka açıklığa kavuşması gerek.”

Bize neden celalleniyorsun! Git neyin var, neyin yoksa halka açıkla, sonra da Amerika’dan hesabını sor, yüreğin yetiyorsa.

Yalnız, size bir çift sözümüz olacak;“Sayın Başbakan; mahkemesiz, delilsiz, sırf tevatürle Türkiye’nin en muteber insanları zindanlara atılırken de aynı hassasiyeti gösterebilseydiniz, biz sizi daha inandırıcı bulabilirdik.''


 

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri