Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan alkışlanacak açıklama

28.09.2010 18:18
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin muhalefet politikaları ile ilgili bir itirafta bulundu

Kılıçdaroğlu, haftasonu Doğan Grubu gazetelerine röportaj verdi.

Önce cumartesi günü Hürriyet'ten Fatih Çekirge'ye sonra da Vatan'dan Reha Muhtar'a konuştu Kemal Kılıçdaroğlu.

Her iki gazeteci de Kılıçdaroğlu ile görüşmelerini köşelerinden yazdılar.

Yeni anayasa çalışmaları konusunda Fatih Çekirge'ye önemli açıklamalar yapanCHPlideri, satır arasında CHP'nin politikaları ile ilgili de önemli bir itirafta bulundu.

Bakın ne dedi Kılıçdaroğlu:

"Biz Türkiye'de demokrasinin önünü açan bir partiyiz, yani AKP bir şeyler yapacak CHP de buna karşı çıkacak, böyle bir şey yok artık."

Kılıçdaroğlu'nu tebrik etmek gerekiyor. Herkesin söylediği ama CHP'nin bir türlü kabullenmek istemediği bir politikaydı bu.

Muhalefet demek, iktidarın yaptığı her icrata karşı çıkmak demek değildir. Ama bugüne kadar CHP'nin tutumu buydu. Hatta CHP'liler bile bunu eleştiriyordu.

Çünkü CHP, iktidarın politikalarını eleştirirken alternatif sunmuyordu.Referandumsonrası Avrupa turuna çıkan Kılıçdaroğlu'na Avrupa Birliği üyelerinden de bu eleştiri gelmişti. Eleştiriyorsunuz ama alternatif düşünce de üretmiyorsunuz demişlerdi. Özellikle de anayasa konusunda...

Kılıçdaroğlu, bu eleştirilerin artık farkına varmış olacak ki Fatih Çekirge'ye bu açıklamayı yapmış: "yani AKP bir şeyler yapacak CHP de buna karşı çıkacak, böyle bir şey yok artık"

Bunun anlamı şu demek. İktidar yapıyordu biz de sadece muhalefet etmek için muhalefet ediyorduk. Artık böyle olmayacak.

Gerçekten de öyle. Mesele Kemal Kılıçdaroğlu'nun -Başbakan ne kadar samimi bulmasada- yeni anayasa için seçimleri beklemeyelim, hemen başlayalım önerisi, CHP'nin bundan sonra elini taşın altına koyacağının bir işareti olarak algılanabilir.

Baykal olsa sanırım şöyle derdi: Bu Meclis yıprandı yeni Meclis'e bu işi bırakalım. Daha önce böyle demişliği var çünkü

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri