Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Arınç'a hakaret

13.01.2010 12:24
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, düzenlediği bir basın toplantısında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın dün düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalara cevap verdi

Arınç, dünkü basın toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun kendisini ‘düelloya’ (televizyonda birebir tartışmaya) davet etmesine, “Sayın Kılıçdaroğlu benim dengim değildir,” diyerek yanıt vermiş ve teklifini reddetmişti. Bugünkü açıklamalarında, siyasal yaşamında en ürktüğü kişilerin, iki yüzlü politika izlemeyi ilke edinenler olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Arınç’ın da, söylemleriyle eylemleri birbirini tutmayan ‘iki yüzlü’ politikacıların başında geldiğini ileri sürdü.


“SAYIN ARINÇ’TA CİDDİ BİR ZEMİN KAYMASI VAR- ŞAŞIRDIM”

Açıklamalarına, “Dün sayın Bülent Arınç nihayet beklenen açıklamayı yaptı, yaptı ama sayın Arınç’ta ciddi bir zemin kayması var, doğrusunu isterseniz şaşırdım,” diyerek başlayan Kılıçdaroğlu, ‘cesur olduğunu söyleyen Arınç’ın gittiğini, yerine ise, uygarca tartışmaktan çekinen, ürken, denge siklet hesaplarının arkasına saklanan bir Arınç geldiğini’ savundu.

“DENGİNİZ DEĞİLSEM NEDEN SORU SORUYORSUNUZ?”

Arınç’ın, ‘Dengim değil,’ yorumunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “O halde bana n,için soru sorup yanıt bekliyorsunuz? Soru sorarken denginiz oluyorum da, uygarca karşılıklı konuşmaya gelince mi denginiz olmuyorum?” diye sordu.

“KENDİ KARARI MI YOKSA AKP MKYK’NIN KARARI MI?”

Arınç’ın, AKP MKYK toplantısından sonra kendisine cevap verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, dünkü açıklamaların, kendisine mi yoksa AKP MKYK’na mı ait olduğunu sordu.

“SAYIN ARINÇ İKİ YÜZLÜ POLİTİKACILARIN BAŞINDA GELMEKTEDİR”

Siyasal yaşamında en ürktüğü kişilerin, iki yüzlü politika izlemeyi ilke edinenler olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bu kişilerin söylemleriyle eylemlerinin taban tabana zıt olduğunu kaydetti ve bu kişilerle tartışmanın zorluğunu bildiğini söyledi. “Ama birilerinin, bu insanların maskesini indirip gerçek yüzlerini teşhir etmesi gerekiyor,” diye devam eden Kılıçdaroğlu, Arınç’ın da, söylemleriyle eylemleri birbirini tutmayan ‘iki yüzlü’ politikacıların başında geldiğini ileri sürdü. Buna çok örnek verebileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Arınç’ın dünkü sohbet toplantısını hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

GAZETECİLERİN HAKLARI AKP HÜKÜMETİNCA GASP EDİLMEDİ Mİ?!”

“Sayın Arınç, dün sizlerle yaptığı sohbette, gazetecilerin çağdaş imkanlarla, bugünün koşullarına uygun, hem özlük haklarıyla hem de bunu muhafaza altına alacak güvencelerle güçlendirilmesi gerektiğinden söz ediyor. 5510 sayılı yasa çıkarken daha önce varolan yıpranma hakları AKP hükümeti tarafından gasp edilip gazetecilerin elinden alınmadı mı? Hem bunu yapacaksınız hem de bir süre geçtikten sonra basın mensuplarını ziyaret edip onların özlük haklarının özlük haklarının iyileştirilmesinden ve bu hakların güvenceye kavuşturulmasından söz edeceksin; klasik bir Bülent Arınç klasiği! Ve bizler de bu iki yüzlü politikacılara inanacağız. Bunlar, halkı aldatmayı sanat edine insanlardır. Biz bunları çok iyi biliyoruz; Bunlar, maskeleri bozulmasın diye hem kamuoyu önünde tartışmaktan korkarlar hem de kaçak güreşmeyi çok iyi bilirler”

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri