Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz karar !

15.06.2010 01:08
CHP Genel Merkezi'ni iki haftadır meşgul eden belirsizliğin ardından Gürsel Tekin'in MYK üyesi olmasına kapı açıldı. Kılıçdaroğlu sürpriz bir karar alarak mitinglere bir ismi daha yanında götürecek...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, haftasonu Adıyaman ve Gaziantep'de yapacağı mitinglere Gürsel Tekin'i de götürme kararı aldı. Kılıçdaroğlu, Trakya gezisinde Tekin'i yanında götürmemiş ve bu olay çok konuşulmuştu....

Ankara kulislerinde bu gelişme Kılıçdaroğlu'nun Önder Sav ve ekibine karşı ilk ciddi galibiyeti olarak yorumlandı.

Kılıçdaroğlu'nun teknik olarak Tekin'i MYK üyesi yapabilmesi için Parti Meclisi'nin toplanması ve onay vermesi gerekiyor. Bunun için de birkaç haftaya ihtiyaç var. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu süreyi kaybetmemek amacıyla haftasonu Adıyaman ve Gaziantep'de yapacağı mitinglere Gürsel Tekin'i de götürme kararı aldı.

Tekin'in partinin beyin takımı içine girmesi bir süredir yakın temas içinde bulunduğu İstanbul'daki iş çevrelerinde de olumlu karşılandı. Özellikle finans ve bankacılık çevrelerinin Kılıçdaroğlu ve Tekin ikilisiyle biraraya gelme talepleri olduğu öğrenildi.

ASO BİLE TEKİN'İ SORDU

Gazeteport.com'un kulislerden edindiği bilgiye göre, Tekin ile ilgili karar öncesi Ankara Sanayi Odası'ndan gelen heyetin bile Kılıçdaroğlu'na konuyu sorması Genel Merkez'de “Konunun daha fazla ertelenemeyeceği” izlenimini yarattı.

Ankara çevrelerinde seçmen tabanından gelen bu tepkinin Kılıçdaroğlu'nun elini güçlendireceği Referandum sonrası parti içinde seçime yönelik başka değişiklikler de yapabileceği konuşuluyor. (GAZETEPORT)

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri