Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nun hatası Baykal için milat oldu

17.07.2010 13:51
Gazeteci yazar Ünal Tanık, "Kılıçdaroğlu ‘referanduma hayır’ dediği için kendisini kılıcın önüne koydu.Baykal bu durumdan faydalanacak. 12 Eylül Baykal için milat olacak." dedi.

Dursun Kabaktepe'nin haberi

Gazeteci yazar Ünal Tanık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘referanduma hayır’ dediği için kendisini kılıcın önüne koyduğunu söyledi. Tanık, ‘Akıllı ve iddialı bir parti lideri kantara genel seçimde çıkar. Kendisinin genel seçimde kantarda tartılmasına izin verir. Ama Kılıçdaroğlu referanduma 'Hayır' diyerek kendini kılıcın önüne koydu.’ dedi.

DENİZ BAYKAL 12 EYLÜL'Ü MİLAT SAYACAK

Ülke TV’de yayınlanan ‘Aslında en oldu?’ programında konuşan Ünal Tanık, CHP’nin yeni Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun referandum konusunda yanlış bir politika izlediğini ve bu hatasını CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın affetmeyeceğini dile getirdi. ‘Kılıçdaroğlu, büyük bir ihtimalle 'Evet' oyu çıkacak bir referandumda 'Hayır' diyerek kendini bir anlamda dağıtmış oldu.’ diyen  Tanık, sözlerine şöyle devam etti:  “Şimdi Deniz Baykal 12 Eylül’ü milat sayacak. 12 Eylül’e 22 Mayıs arasını stratejik hazırlık yaparak geçirecek. 12 Eylül’de startı verecek.   Ondan sonraki süreçte de olağanüstü kurultayla ipi yeniden göğüsleme noktasına getirecek. Baykal’ın hesabının bunun üstüne olduğunu biliyorum. “

BAYKAL KONUŞMALARIYLA 'BEN HALA ÖLMEDİM' DİYOR

Tanık, Deniz Baykal’ın birçok yerde hala CHP’nin lideri gibi konuştuğunu kaydederek ‘Zaten Baykal konuşmalarıyla ve tavırlarıyla kendini Genel Başkan noktasında görüyor. Ben ölmedim, diyor.’ diye konuştu.
 

Moralhaber.Net

Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri