Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bulunan el bombaları parça tesirli

11.01.2010 13:47
Kilis Valisi Turhan Ayvaz, dün Kilis'te bulunan el bombalarının parça tesirli ve kullanılabilir durumda olduğunu söyledi.

Vali Ayvaz, düzenlediği basın toplantısında, Kilis'te dün, kullanılmayan bir yüzme havuzunun bahçesinde bir çuval içinde 10 adet el bombası ile 9 adet fünye bulunduğunu anımsattı.

Kilis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz bir çalışmayla bombaları kontrol altına aldığını belirten Ayvaz, şunları kaydetti:

''Yapılan ön incelemede, bombaların üzerlerindeki yazılı emarelerde Rus yapımı olduğu gözleniyor. Bombalar parça tesirli ve kullanılabilir durumdalar, yani yeniler. Kilis'te ilk defa böyle bir olay cereyan etmektedir. Bombaları ve fünyeleri kriminal laboratuvara gönderiyoruz. Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili gerekli soruşturmayı başlattı. Gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacağız.''

Bu arada, Kilis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, el bombaları ve fünyelerin bulunduğu bahçedeki çalışmalarını tamamladıkları öğrenildi.

Bu haber toplam 7322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri