Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kim hedefte?

26 Ekim 2008 / 12:13
Önce Dişli ile ilgili belgeleri ortaya koydu. Dişli istifa etti. Ardından Fırat'ı düelloda sarstı.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu bu kez kafayı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a taktı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın naylon fatura düzenlediği gerekçesiyle Mecliste dokunulmazlık dosyasının olduğunu söyledi.

DİŞLİ VE FIRAT'IN ARDINDAN UNAKITAN

Önce Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin "1 milyon dolarlık rüşvet"ini belgeledi. Dişli istifa etti. Ardından Ak Parti'nin diğer başkan yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın yolsuzluklarıyla ilgili canlı yayında düelloya çıktı. Fırat istifa etmese de ağır yara aldı. Kılıçdaroğlu, şimdi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın peşinde...

KILIÇDAROĞLU'NDAN SORULAR

Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın naylon fatura düzenlediği gerekçesiyle Mecliste dokunulmazlık dosyasının olduğunu söyledi ve ''dünyanın hiç bir ülkesinde böyle birisinin maliye bakanı olamayacağını'' savundu.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

''Kemal Unakıtan'ın bir şirketi var. Bu şirket İzmir Foça'da 15 bin 600 YTL'ye bir arsa alıyor. 18 ay sonra bu arsayı 1 milyon 260 bin YTL'ye satıyor. Kar 1 milyon 244 bin YTL. Dünyanın neresinde bir arsa 18 ayda bu kadar kar getirir. Bu paranın vergisi de ödenmedi. Unakıtan, vergi ödediğini söyleyemez çünkü bütün belgeleri bizim elimizde'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ATV ve Sabah Gazetesinin satışıyla ilgili iki kamu bankasından 750 milyon dolar kredi verildiğini, bu paranın devletin bankasından AK Parti yandaşlarına verildiğini ileri sürdü.

FIRAT İÇİN YENİ BELGE

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile ilgili iddialarını da yineleyen Kılıçdaroğlu, ''O da 'şüphe yaratacak bir durum olursa istifa ederim' dedi. Fırat'ın verdiği sözün arkasında durması lazım. Yakın bir dönemde onun vergi kaçakçılığını da ortaya koyacağım'' şeklinde konuştu.

''Yolsuzlukla mücadele için önce dokunulmazlıkların kaldırılması gerekir'' diyen Kılıçdaroğlu, bunun da yeterli olmayacağını, bakanların yargılanmasını engelleyen Anayasa'nın 100. maddesinin değiştirilmesinin de yargının bağımsız

Kaynak:
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri