Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kimlik göstermeyen polise ceza geliyor

04 Aralık 2008 / 04:54
İçişleri Bakanlığı Avcılar'daki sahte polis olayından sonra önlemleri sıkılaştırdı. Bunlardan biri de kimliğini göstermeyen polise ceza..

İstanbul Avcılar'da milyonları dehşete düşüren sahte polis olayından sonra İçişleri Bakanlığı, sert tedbirler aldı. Bakanlığın genelgesinde polis kıyafeti ve aksesuarlarının satışına kısıtlama getirilecek. Kimlik göstermeyen polisler hakkında yasal işlem yapılacak. Dijital ortamda hazırlanacak yeni kimlikler uzaktan da ayırt edilebilecek.

Polis kılığına girip kulüp basan, ve bir kadını kaçırıp tecavüz eden şehir eşkıyalarıyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı da harekete geçti. Konunun ardından önemli bir çalışma başlatan bakanlık, polislerle ilgili radikal kararlar aldı. Bu kapsamda, polis kıyafeti ve aksesuarlarının satışına kısıtlama getirilecek.

Kimlik göstermeyen polisler hakkında yasal işlem yapılacak. Dijital ortamda hazırlanacak yeni kimliklerin, sahtesinin yapılması mümkün olmayacak. Kimliklerin uzaktan dahi bakıldığında ayırdedici özellikleri bulunacak ve kokartla birlikte kullanılacak.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul'daki olayla ilgili iki polis başmüfettişini görevlendirdi. Müfettişlerin, polis kıyafetlerinin temini noktasında araştırma yaptığı ve bununla ilgili önlemler üzerinde çalıştığı öğrenildi.

İşte gerçek polis kartı

Celalettin Cerrah'ın uyarısı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların tanıması için polis kimlik kartının bir örneğini internet sitesine koydu. Emniyetin ''www.iem.gov.tr'' adresli internet sitesine eklenen fotoğraflarda, üzerinde ''Örnektir'' ibaresi bulunan polis kimlik kartının ön ve arka bölümlerinin görüntüsü yer alıyor.

Karısını da öldürmüş!

İstanbul Avcılar'da, polis yeleği giyerek bastıkları müzikholden C.K.'yı kaçırıp tecavüz ettikleri ileri sürülen zanlılardan 5'i, polis tarafından yakalanarak adliyeye çıkartıldı. Olayla ilgili olarak Cihangir N. ile M. Fuat B.'nin bulunması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

KENDİSİNİ TERK ETMİŞ

Bu arada şehir eşkıyası Cihangir N.'nin, Ağrı'dan İstanbul'a gelerek kendisini terk eden iki çocuk annesi eşi Derya N.'yi öldürdüğü ortaya çıktı. Polisin, Cihangir N. ile M. Fuat B.'yi yakalamak için gidebileceği bütün adresleri denetim altına aldığı öğrenildi. - takvim

Bu haber toplam 9462 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri