Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kimse hariçten gazel okumasın'

21 Ocak 2009 / 16:05
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "Türk yargısı görevini yapıyor. Herkes kendi işine baksın, hiç kimse hariçten gazel okumasın" dedi.
Bakan Şahin, Hollanda Adalet Bakanı'nın davetlisi olarak Amsterdam'a gitti. Hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Şahin, üniversite öğrencisi Ümit Özgen'in Uludağ'da kaybolduktan sonra donarak ölümünde ihmal olduğuna ilişkin iddialarla ilgili olarak, "Olaydan büyük üzüntü duydum. Bakanlığım bu haberleri ihbar olarak kabul eder. Sanırım ilgili genel müdürlük bir işlem yapacaktır" dedi.

Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Baykal'ın Ergenekon davasıyla ilgili bir meclis komisyonu oluşturulması konusundaki sözleriyle ilgili bir soru üzerine, "Yargıya intikal etmiş konularda yasama organında görüşme yapılamaz. Anayasa'nın 138.maddesi okunduğunda böyle bir çalışmaya hiç ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Bahsettiğiniz dava şu an yargının elindedir. Nitekim yargılama devam ediyor.Ben her zaman tekrarladığım bir cümleyi bu soru üzerine tekrarlamak durumundayım. Türk yargısı, hakimler ve savcılarımız yasaların kendilerine verdikleri sınırlar içerisinde kendilerine verilen görevi büyük bir titizlikle yerine getiriyorlar. Lütfen hiç kimse hariçten gazel okumasın, yargının işine karışmasın. Yargı, yargılama işini yapan yargıç ve savcılarımız ne yaptıklarını biliyorlar, ne yapacaklarını biliyorlar. Herkes kendi işine baksın" diye konuştu.

Bakan Şahin, basına "Silopi'de ölüm kuyuları" olarak yansıyan haberlere ilişkin bir soru üzerine de, ilgili savcılığa bu iddiaları ispatlayacak bir delille gelinmediği kaydederek, başvuruda bulunulmadığını söyledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri