Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kimse sevinmesin Erbakan ayakta

08 Haziran 2008 / 20:40
SP lideri Recai Kutan, Erbakan'ın ev hapis cezasına çarptırılmış durumda olduğuna dikkat çekerek, "Kimse de 'Erbakan'ı tasfiye ettik' diye sevnimesin dedi.
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, D-8 projesini imzalayan Erbakan'ın 28 aylık ev hapis cezasına çarptırılmış durumda olduğuna dikkat çekerek, "Kimse de 'Erbakan'ı tasfiye ettik' diye sevinmesin. Erbakan dimdik ayaktadır ve arkasında binlerce Erbakan var. Bu dava yoluna devam ediyor" dedi.

Partisinin 3. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Tokat'ta gelen SP Genel Başkanı Recai Kutan, araç konvoyu ile şehir turu attıktan sonra kongrenin yapıldığı Büyük Tokat Oteli'ne geldi. Partililer tarafından sevinç gösterileri ile karşılanan Kutan, kısa bir süre dinlendikten sonra kongreye geçti. İl Başkanı Mesut Doğan ve eski Belediye Başkanı Nizamettin Aydın'ın konuşmasının ardından alkışlar arasında kürsüye çıkan Recai Kutan, yaşanan ekonomik göstergeler ve etkilerini dile getirdi.

Konuşmasında D-8 projesine değinen Kutan, projenin buzdolabına konulduğunu söyleyerek, "Peki D-8'i imzalayan Erbakan ne oldu. Erbakan şuan da üzülerek ifade edeyim ki 28 aylık bir ev hapis cezasına çarptırılmış durumdadır. Evet, o Erbakan ki bir toplu iğne bile yapamayan Türkiye'ye ağır sanayi hamlesini başlatan o. 70 sente muhtaç olduğumuz dönemde 'inanç tekeden süt çıkarır' diyerek Kars'tan Edirne'ye kadar bütün Türkiye'yi sanayi tesisleri ile donatan yine o. Onun için diyoruz ki, muhterem Erbakan hocamıza bunlar yapılmamalıydı. Ancak, bizler bu millete hizmet etmenin bir bedeli olduğunu biliyoruz. Erbakan hocamız bu bedeli ödedi, ödemeye de devam ediyor. Bu uğurda hapse atıldı, engellendi. Yasaklandığı partiler kapatıldı. Ancak, hiçbir zaman yılmadı. Bundan sonra da yılmayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kimse de 'Erbakan'ı tasfiye ettik' diye sevinmesin. Erbakan dimdik ayaktadır ve arkasında binlerce Erbakan var. Bu dava yoluna devam ediyor" dedi.

Türkiye'de tehlikeli gelişmeler yaşandığını, gerçek gündeminin geri plana itildiğini söyleyen Kutan, bunun en son örneğinin Yargıtay'ın açıklaması olduğunu dile getirdi.

Kutan, Yargıtay'ın açıklamasının ardından hükümetin verdiği cevaba değinerek, "Devlet kurumları arasında böyle çatışma olmaz. Mutlaka bunların ortadan kaldırılması lazım. Onun ardından bir baktı ki Meclis'in büyük çoğunluğu ile çıkarılmış olan başörtüsü yasağını kaldıran anayasa değişikliğine karşı 9 kişi 'Bizim kabulümüz, onayımız
olmadan siz hiç bir anayasa değişikliği yapamazsınız'. Çünkü buna yetkileri yok. Bu demokrasiye açıkça müdahale. Tabi Anayasa Mahkemesi'nin bu üyelerinin davranışını biz parti olarak elbette en ağır şekilde tenkit ettik. Kusur sadece onlar da değil ki. Kusur elbette iktidarda aynı zamanda" diye konuştu. Kutan, yerel seçimlerde ayağa kalkarak en büyük başarıyı kazanacaklarını sözlerine ekledi.
SP İl Başkanı Mesut Doğan'ın tek listeyle tekrar yönetime aday olduğu kongrede daha sonra oylamaya geçildi.

İHA

Kaynak:
Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri