Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırca ve Birand’a suçlama

08.06.2009 08:58
Türk Metal Sendikası’nın Ankara’daki Genel Merkezi’nde Sendika Başkanı Mustafa Özbek’in odasında ele geçirilen “TRT Raporu 2001” isimli belgenin “Bölücü ve Yıkıcı Kadrolaşma” başlığı altında ilginç bilgiler yer alıyor.
Ali Kırca ile M. Ali Birand’ın Nuri Çolakoğlu koordinasyonu ile TRT ile diğer görsel basında solcu yapılanma içinde olduklarını raporlayan Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, söz konusu kişileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış düşmanlarının psikolojik ve politik amaçlarına uygun sosyal bir taban oluşturma gayretine girmekle suçluyor.

Türk Metal Sendikası’nın Ankara’daki Genel Merkezi’nde Sendika Başkanı Mustafa Özbek’in odasında ele geçirilen “TRT Raporu 2001” isimli belgenin “Bölücü ve Yıkıcı Kadrolaşma” başlığı altında şu bilgiler yer alıyor.

“Medya alanında, uluslararası yıkıcı organizasyonların Türkiye istasyonu şefinin Nuri Çolakoğlu olduğu, Nuri Çolakoğlu’nun koordinasyonu ile 1988 yılından itibaren uluslararası odakların etkisine ve kontrolüne giren TRT’nin 2000’li yıllarda kendisini Türk milletinden farklı bir etnik aidiyet duygusu ile görenlerin yani ‘Süryani’ ve ‘Ermenilerin’ eline geçtiği, görsel medyada Nuri Çolakoğlu’nun organize ettiği bu yeni kadrolaşmanın M. Ali Birand ve Ali Kırca’nın yetiştirdiği elemanlarla hedefine ulaştığı ve Metin Balcı, Mithat Bereket, Can Dündar ile Deniz Arman gibi kafaların önceleri TRT’de, özel televizyonların kurulması ile bu iletişim ağlarında Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış düşmanlarının psikolojik ve politik amaçlarına uygun sosyal bir taban oluşturma gayretine girdiği anlatılarak, Yücel Yener, Ayhan Karapars, Nilgün Artun, Latif Okul, Tarık Baykur, Canan Tarancı, Seynan Levent, Hülya Alp, Gürkan Elçi ve Şener Tokcan gibi kişilerin Nuri Çolakoğlu tarafından TRT’nin en etkin noktalarına taşındığı belirtiliyor.”

Söz konusu belgede Yücel Yener döneminde TRT’de etkin görevlere getirilen bazı isimlere yönelik de çeşitli suçlamalar ve tespitlerde bulunuluması dikkat çekti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri