Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kirli Plana Tepkiler Sürüyor

22.12.2009 00:16
Yemen’deki El-İman Üniversitesi Rektörü Şeyh Zindani: “Gazze Sınırında Duvar İnşa Etmek Haramdır”

Amerika’nın gözcülüğünde ve finansıyla Mısır-Gazze sınır bölgesinde inşa edilecek çelik duvara bir tepki de El İman Üniversitesi’nden

 

Yemen’deki El-İman Üniversitesi Rektörü Şeyh Abdülmecid Ez-Zindani, yıllardır devam eden Gazze kuşatmasını kınadığını belirterek, bu kuşatmayı kırmak için uzak memleketlerden insanlar yola çıkıyorken komşu ülkelerin sessiz kalmalarını garipsediklerini söyledi.

 

Şeyh Abdülmecid Ez-Zindani, el-Aksa televizyonuna yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Mısır âlimlerinden Mısır hükümetine ‘Müslümanları kuşatanlara yardım edenin de zalim, katil ve azgın olduğunu’ söylemelerini istiyorum. Yine, hayatta kalabilmek için bir lokma elde etme çabası gösterirken öldürülen insanların da şehit olduğunu, bunun için çaba gösterirken kendisine engel olanları öldürmesi durumunda kendisine bir sorumluluğun olmadığını ifade etmelerini istiyorum. Gazze’deki insanlardan bir lokma ekmek elde etmelerini engellemek, aslında onları yavaş yavaş ölüme terk etmekten başka bir şey değildir.”

 

Zindani sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyadaki insanlar gibi bizler de Mısır’ın Gazze sınırına çelik duvar inşa etme kararıyla şok olduk. Peki, neden bu duvar? Bu duvar kimin çıkarı için yapılıyor? Müslüman kardeşinin kuşatmasına katılmayı kim caiz görüyor? Bu iş kesinlikle haramdır ve hiçbir şekilde caiz değildir.”

 

Zindani, yaptığı açıklamanın devamında Filistinli mücahitlere zafer müjdeleyerek, “Zafer, Allah’ın istediği yolda yürüyen kişinin ödülü olacak. Hz. Peygamber (s.a.s) ve sahabesi Ebu Talip mahallesinde üç yıl mahsur kaldılar. Fakat bu kuşatmaya maruz kalanlar daha sonra dünyanın dört bir yanına İslam’ın aydınlık mesajını ulaştıran çok değerli şahsiyetler oldular. İnsanları İslam ile buluşturdular ve ülkeleri fethettiler” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri