Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kış tatbikatında büyük skandal

04.03.2010 12:26
Tatbikat karlı bir zemin üzerinde yapılacağı düşünüldüğü için askerler beyaz kıyafet giyerken, araçlar beyaz örtülerle kaplandı. Ancak..

Siyasal Birikim; Kars merkeze 10 kilometre mesafedeki Cumhuriyet köyü Akbaba Dağları'ndaki 2010 Sarıkamış Kış Tatbikatı hazırlıkları tamamlandı.

Tatbikat karlı bir zemin üzerinde yapılacağı düşünüldüğü için askerler beyaz kıyafet giyerken, araçlar beyaz örtülerle kaplandı. Ancak, bölgede kar olmayınca tatbikat alanındaki askerlerin adeta hedef haline gelmesi değişik yorumlara yol açtı.

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ile Kuvvet Komutanlarının katılması beklenen tatbikatı, Ergenekon soruşturmasında adı geçen ve hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istenilen, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturmanın iddianamesinde 'bir numaralı' sanık olan 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk tarafından yönetilecek. Daha önce tatbikata gelmeleri beklenen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan gündemlerinin yoğun olması nedeniyle katılamayacak.

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri