Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kıyamet kopmayınca çıktılar

16 Mayıs 2008 / 12:02
Kıyamet kopmayınca mağaradan çıktılar.

Rusya'nın Penza bölgesinde kendilerini 7 aydır mağaraya hapseden 'Kıyamet Tarikatı'nın son 9 üyesinin de bugün sabah saatlerinde dışarı çıktığı bildirildi. 35 kişilik sapık tarikatın 24 üyesi geçtiğimiz aylarda dışarı çıkmıştı.

Böylece geçen senenin Kasım ayında başlayan Kıyamet Tarikatı efsanesi sona erdi. Tarikatın mağaradaki 35 üyesinden birçoğu geçtiğimiz aylarda dışarı çıkmış ve sadece 9 kişi içeride kalmıştı. Bugün sabah saatlerinde son 9 kişinin de dışarı çıktığı bildirildi. Penza bölgesi yetkilisi Vladimir Provotorov, son 9 kişinin dışarı çıkmasına en büyük etkenin mağarada ölen iki üyeye ait cesedin kokması ve zehirli gazlar salması olduğunu belirtti. Provotorov, "Mağaradan gelen kötü kokuyu biz mağaraya açılan delikten alabiliyorduk. İçerideki tarikat üyesi Vasiliy Prokofyev ile konuştuğumuzda kokunun 5 ay önce mağarada ölen tarikat üyelerinin cesetlerinde geldiğini söyledi. Kurtarıcılar cesetleri dışarı çıkardıklarında geri kalan üyelere de mağarayı terk etmeleri teklif edildi. Onlar da kabul etti." dedi.

Kıyamet Tarikatı üyeleri, Kasım 2007'den beri mağarada bulunuyordu. Tarikat üyeleri, Mayıs 2008'de kıyametin kopacağını iddia ederek kendilerini kazdıkları mağaraya hapsetmişlerdi. Tarikat lideri Pyotr Kuznetsov ise dışarıda kalmış ve tutuklanmıştı. Yapılan muayene sonrası Kuznetsov'un akli dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri