Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Kızılay meydan olsun" eylemi

14.03.2009 17:58
Kendilerini “Saltanata Son Gönüllüleri” olarak isimlendiren bir grup, “Kızılay'ın meydan olması” talebiyle yaptıkları eylemde, top oynayıp, ip atladılar.
Kızılay Güvenpark'ta toplanan grup üyelerine Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine (TMMOB) bağlı odaların Ankara şubeleri ile bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi.

Burada yapılan basın açıklamasında, Kızılay'ın bir zamanlar başkentlinin bir nebze de olsa soluk aldığı mekanlardan biri olduğu ancak bu görüntüye artık rastlanmadığı ifade edildi.

Açıklamada, “Evlerimize kapanmayacağız. Bu şehri ve merkezlerini yol geçen hanına çevirmeyeceğiz. Bu şehirde insanca yaşamayı ısrarla istiyoruz. Kızılay'ın yaşamımıza geri dönmesini istiyoruz. Onu yaşamımızın bir parçası olarak görmek, yaşamak, yayalaştırmak, meydanlaştırmak istiyoruz” talepleri dile getirildi.

Düdük sesleri ve alkışlar eşliğinde, “Susma Haykır, Saltanata Hayır” sloganının atıldığı eylemde, grup üyelerine “Belediye Yönetimlerinde Saltanata Son” yazılı beyaz toplar dağıtıldı. Toplarla bir süre oynayan gruptakiler, daha sonra ip atladılar.

Grup daha sonra dağıldı.

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır
Kaynak:
Bu haber toplam 4380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri