Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kızlarına ağlayan babanın acısı

02 Şubat 2009 / 16:15
İsrail askeri tank ateşinden korkarak evden çıkan Filistinli kız kardeşleri katletti.
Gazzeli baba Rabou, İsrail askerlerinin kızlarını gözlerinin önünde kasten nasıl kurşun yağmuruna tuttuklarını anlattı.
Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Yahudi yerleşim yeri Kfar Aza yakınındaki evinin enkazında oturan Halid Abd_Rabou İsrail askerleri tarafından öldürülen kızları için ağlıyor.

Son Gazze vahşeti sırasında İsrail askerleri tarafından öldürülen 18 aylık kızının oyuncak bebeğine bakarak ağlayan Abd-Rabou, "Çocuklarımı soğukkanlı bir şekilde öldürdüler." dedi.

İslam online'ın bildirdiğine göre, Amal ve 7 yaşındaki Souad İsrail kuvvetlerinin geçen ay kara saldırısının ilk günlerinde İsrail askerleri tarafından öldürüldüler.

Abd-Rabou, "İsrail tankları Cebeliye mülteci kampındaki evime kadar geldiler. Bize evden ayrılmamızı emrettiler. Panik halinde eşimi ve üç kızımı alarak dışarı çıktım. Biz evden bir kaç adım ayrıldığımızda, İsrail askeri tanktan ateş açtı. İki kızım orada öldü. Souad'ın vücudu 20'den fazla kurşunla delik deşik edildi, son nefesini kollarımda verdi. En küçük çocuğum Amal kan kaybından öldü." dedi.

İsrail'in 22 günlük saldırılarında 1350'den fazla Filistinli hayatını kaybetti. Bunlardan 437'si çocuk. Gazze'in alt yapısı tahrip edildi, binlerce ev yerle bir edildli, hükümet binaları, okullar, hastaneler ve camiler bir enkaz haline getirildi.

Abd-Rabou'nun 4 yaşındaki kızı Samar da ölümden dönmüş. İsrail ateşinde ağır yaralanmış.

İsrail askerlerinin yaptıkları yetmezmiş gibi bölgeye ambülansların da gelmesine engel olduğunu söyleyen Abd-Rabou, "Bir ambülans bölgeye gelmeyi göze aldığında, İsrail askerleri doktorlara saldırdı. Ambülansı tankla ezmeden önce, İsrail askerleri ambülans şoförünü feci şekilde dövdü." dedi.

İsrail tankının üzerinden geçtiği ambülansın enkazını gösteren Abd-Rabou, yaralı kızını ve ölen iki kız kardeşin bedenlerini güvenli bir yere götürdüğünü kaydetti.

Doktorlar ağır yaralanan küçük kızı tedavi edemeyince, Samar; Mısır ve oradan Belçika'ya tedavi için götürüldü.

Abd-Rabou, "Kendim gidemedim. Çünkü İsrailliler evimi bombaladığında pasaportum dahil bütün kimlik belgelerimi kaybettim. Kızım Samar'ı görebilmeyi umut ediyorum ve yüreğime basmak istiyorum. Samar, geride kalan tek kızım." şeklinde konuştu.

4 yaşındaki Samar'ın durumunun çok ciddi olduğu bildiriliyor. Belçikalı doktorlar, Samar hayatta kalsa bile geri kalan ömrünü felçli olarak geçireceğini bildirdiler.

İsrail askerlerinin saldırısı sırasında büyük annesinin evinde olan altı yaşındaki oğlu Raafat'a bakan Abd-Rabou, "Samar artık yürüyemeyecek. İsrailliler Gazze'de çocukları öldürmediklerini iddia ediyorlar. Fakat benim kızlarımı gözlerimin önünde öldürdüler. Kızlarım öldürülmek için ne yaptılar? Herhangi bir İsrailli buna cevap verebilir mi?" sorusunu sordu.

Dünya Bülteni
Bu haber toplam 2344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri