Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kızlarını Kocasından İntikam Almak İçin Öldürdü

20 Aralık 2008 / 09:41
Kızlarını öldürüp intihar eden Türkan Güngör olaydan önce aradığı eşine, "Sana öyle bir acı yaşatacağım ki unutamayacaksın" dedi..
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da yaşadığı Keçiören Kavacık mahallesi sakinleri, 2 yaşındaki kızının biberonuna zehir koyup öldüren, 13 yaşındaki kızını da zehirleyen, ancak ölmeyince M-16 pompalı tüfekle göğsüne ateş edip öldüren, aynı tüfekle intihar eden Türkan Güngör'ü konuşuyor. Türkan Güngör'ün cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'nda, öldürdüğü iki kızıyla birlikte, yan yana defnedildi. Sakinleştirici ilaçlarla ayakta durabilen acılı baba Erol Güngör, iki kızının cesetlerini tek tek mezara yerleştirip defnederken, eşinin tabutuna el sürmedi. Uzun süredir ileri derecede psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen Türkan Güngör'ün, 2 yaşındaki kızı Tuna Duru ile 13 yaşında Toygar Börekçi İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi kızı Şükran Ece'yi öldürmeden bir süre önce eşiyle telefonda kavga ettiği öğrenildi.

ZEHİRLENMEDİ TÜFEKLE VURDU
Türkan Güngör, kendisini arayan eşi Erol Güngör'ün bir başka kadının yanında olduğundan kuşkulandığı ve ayrı yaşayan çiftin telefonda tartıştığı belirtildi. Bu sırada Türkan Güngör'ün eşine, "Sen bana yıllarca çile çektirdin, ben de sana öyle bir acı yaşatacağım ki unutamayacaksın, evlat acısı neymiş göreceksin" dediği belirtildi. Otopsi sonucunda, 32 yaşındaki Türkan Güngör'ün, 2 yaşındaki kızını zehirleyerek öldürdüğü kesinleşti. Bebek öldüğünde, biberonun ağzından düşmüş olduğunu gören polis, mutfakta ise Alfatoks isimli haşere ilacı ele geçirdi. Zehrin kapağının açılıp, bir miktar kullanılmış olduğu tespit edildi. Cinnet geçiren Türkan Güngör'ün, camı yumrukladığı günün gecesi, küçük kızına zehir verdiği gibi büyük kızı Şükran Ece'yi de zehirlemek istediği, ancak Ece ölmeyince göğsünden M-16 pompalı tüfekle ateş edip öldürdüğü saptandı. Türkan Güngör'ün, daha sonra, 2 yaşındaki kızının yanına uzanıp, tüfeğin namlusunu çenesinin altına dayadığı ve tetiği ayak parmağıyla çekip intihar ettiği belirlendi. Olayda kullanılan M-16 pompalı tüfeğin bir süredir evde bulunduğu belirlendi. Türkan Güngör'ün, daha önce de eşiyle kıskançlık nedeniyle tartıştığı 2 kez kolunu keserek ve bir kez aşırı dozda ilaç içerek intihara kalkıştığı bildirildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri