Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eskişehir'de KKKA şüphesi

23.06.2009 12:48
Eskişehir'de, kulağına yapışan bir böceği kendi imkanlarıyla çıkardıktan sonra rahatsızlanan 9 yaşındaki ilköğretim öğrencisi kız, yüksek ateşi düşmeyip fenalaşınca ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedavi altında tutulan küçük kızın hayati tehlikesinin olduğu bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Gazipaşa Mahallesi 33. Sokak'taki tek katlı evde yaşayan ilköğretim okulu öğrencisi N.Ö'nün kulağının içine 19 Haziranda bir böcek yapıştı. N.Ö, kendi imkanıyla çıkardığı böceği babası M.Ö'ye gösterdi ve pencereden dışarı attı.

At ve tavuk besleyen aile, böcek ısırmasından sonra ateşi yükselen küçük kızlarının rahatsızlığını önce önemsemedi. Aile, ateşinin düşmemesi, zaman zaman da kusmaya başlaması üzerine N.Ö'yü dün Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürdü.

Ailenin sağlık görevlilerine olayı anlatmasının üzerine N.Ö, KKKA hastalığı virüsü taşıdığı şüphesiyle hastanenin enfeksiyon bölümünde tedavi altına alındı.

N.Ö'den alınan kan örnekleri de Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Kurulu'na gönderildi. Bir erkek kardeşi bulunan N.Ö'nün yüksek ateşinin düşürülemediği, hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri