Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KKKA'den Ölen Hemşirenin Raporu Açıklandı.

29 Temmuz 2008 / 10:17
Bolu Köroğlu Devlet Hastanesinde çalışan, KKKA virüsü yüzünden hayatını kaybeden genç hemşire Arzu Öğen için Sağlık Bakanlığı raporunu tamamladı.
Bolu Köroğlu Devlet Hastanesinde rahatsızlanan, kanında Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsü tespit edilerek Ankara Numune Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve kısa bir süre sonra hayatını kaybeden genç hemşire Arzu Öğen için Sağlık Bakanlığı raporunu tamamladı. Rapora göre, hemşireye virüs keneden değil, hastaneye tedaviye gelen hastadan bulaştı.


Sağlık Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, Arzu Hemşire'nin tedavi görmekte olduğu Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 24 Temmuz'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine Bakan Recep Akdağ'ın talimatı ile olayın araştırılması üzerine bir heyet oluşturuldu. 25 Temmuz'da hemşirenin görevli olduğu Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne giderek incelemelerde bulunan Bilim Heyeti raporunu tamamladı.


Raporda, Arzu hemşirenin görev yaptığı serviste, yatarak tedavi gören ve daha sonra yapılan tetkiklerde KKKA tanısı konulan bir hastayı 9-13 Temmuz tarihlerinde tedavi ettiği ve kayıtlar incelendiğinde ise bu hastanın aktif kanamasının olmadığı; ancak kusmasının olduğunun tespit edildiği belirtildi. Hemşirenin virüsü keneden kapmış olabileceği iddialarına Sağlık Bakanlığı, raporuyla son noktayı koydu. Raporda, “Hayatını kaybeden hemşiremizin söz konusu bu hastanın çıkartıları ile temasta bulunduğu ve KKKA virüsünü de bu yolla almış olabileceği kanaatine varılmıştır” denildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri