Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"GİZLİ" İbareli komplo planı

08.03.2010 01:08
Milleti Kafesleme planının tutuklu sanıklarından Yarbay Halil Özsaraç'ın kurmaylık tezindeki skandal planlar saymakla bitmiyor.

Kurmay olabilmek için kendi halkına tuzak kurduğu ve adeta bir darbe planı çıkardığı ileri sürülen Özsaraç, özellikle muhafazakar insanların sevip saydığı kanaat önderlerini yok etmeliyiz diyor.

Bugün gazetesinin haberine göre, dindar insanları hizbullah ve el kaide militanlarıyla aynı kefeye koyan Özsaraç, gruplar arasında çatışma çıkarmayı da yapılabilecekler listesinde sayıyor.
Bu darbe tezinin en vahim yanı ise, böyle bir plan yapan, milletine tuzak kurarak toplumda çatışma çıkarmaya çalışan bir subayın üstleri tarafından alkışlanmış olması. O dönemde yüzbaşı olan Halil Özsaraç, 2002'de hazırladığı bu tez sayesinde terfi etti.

"GİZLİ" İBARELİ KOMPLO PLANI

Bir başka ilginç nokta ise tez olduğu söylenen bu plan, aylar sonra hazırlanan Balyoz Darbe Planı ile benzerlik gösteriyor olması. Balyoz'da da dindar insanları tutuklayıp, ezanı yasaklamaktan, toplumu birbirine düşürüp hükümeti devirmekten bahsediliyordu.

Yarbay Özsaraç, İstanbul'da kurmaylık eğitimi aldığı dönemde Harp Akademisi Komutanlığı'nın başında da bir BALYOZ sanığı olan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral İbrahim Fırtına vardı.

Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri