Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komutanlarla Gülen diyalogu

24 Aralık 2008 / 13:24
Gülen’e olan yakınlığından dolayı, askerden veto yediğini anlatan işadamı İhsan Kalkavan, GATA'da komutanlarla girdiği ilginç diyalogu anlattı.

Fethullah Gülen’e olan yakınlığından dolayı, 28 Şubat döneminde askerden veto yediğini ve ihalelere giremediğini anlatan işadamı İhsan Kalkavan, Beşiktaş’a başkan olmamasını da aynı sebebe bağladı.

HaberTürk’te Balçiçek Pamir’in programında, 28 Şubat döneminde, Fethullah Gülen ile yakınlığından dolayı bedel ödediğini ifade eden Kalkavan, Türkiye’nin petrolünü çekebilecek tankerleri olmasına rağmen ihalelere giremediğini söyledi. Komutanlarla masada Gülen tartışması yaptıklarını aktaran Kalkavan, Beşiktaş'a başkan olmasının nasıl engellendiğini de anlattı.

KOMUTANLARA GÜLEN'İ ANLATTI

Askerle arasının çok iyi olduğunu ama Gülen’le yakınlaştıktan sonra komutanlar tarafından tecrit edildiğini belirten Kalkavan, GATA’ya bir bağış için gittikleri yemekte dönemin Genelkurmay Başkanı ile Gülen tartışmasına girdiklerini şöyle anlattı: Biz askeriye ile ilgili bir bağış için gitmiştik. GATA için. O zamana kadar askerlerle aram iyiydi. Hoca Efendi tercihimden sonra oralardan tecrit edilme gibi bir şeyler oldu, protokol listelerinden çıkartılmak falan. Asker masası bulma imkanım biraz zor olur diye bir kaç komutanımızın da olduğu masada onlar ile birlikte biraz bir şeylerden bahsedeyim dedim. Hatta şöyle dedim o zaman, Sayın Ecevit Başbakandı, 'Başbakanın bile teveccüh gösterdiği bir konuya siz niye böyle yaklaşıyorsunuz?' dedim."

Kıvrıkoğlu’nun kendisine, "Bütün Türkiye’yi eğittiniz de şimdi dünyayı mı eğitmeye çalışıyorsunuz" diye cevap verdiğini belirten Kalkavan şöyle devam etti: Tabii ben hiçbir şey falan yemeyince Şadan Ağabeye ‘Biz bunu Beşiktaş fanatiği bilirdik bunun beyni yıkanmış’ dedi. Daha sonra Şadan Ağabey bana sahip çıktı. ‘Hocamı ben de tanıyorum ve biz de çok seviyoruz’ dedi.”

BEŞİKTAŞ İÇİN GÜLEN'İ İKNA ETTİ

Pamir’in, “Yakın çevrenize ‘Beşiktaş’a Başkan olmanızı engelleyen Gülen yakınlığım’ diyormuşsunuz.” sorusuna, “Evet tamamen öyledir.” diye cevap veren Kalkavan, gazetelerin bu dönemde kendisi ile birlikte Fethullah Gülen’i de hedef aldığını Gülen’in de bu yüzden kendisine sitem ettiğini söyledi. İhsan Kalkavan, Gazetelerde, “Gülen Türk futbolunu ele geçirmeye çalışıyor” diye çıkan haberlerin ardından, Gülen’in “İhsan kardeşim bir cephe yetmiyormuş gibi bana bir cephe daha açtın” değini belirti.

Beşiktaş’a başkan adayı olabilmek için Gülen’i ikna ettikten sonra seçim günü yaşadıklarını ise şöyle anlattı: “O gün bütün komutanlar resmi elbiseler ile geldi. Delege olanlar geldiler, en ön sıraya oturdular 10. yıl marşı ile falan açıldı. Sanki ben bir an "Vatan haini miyim?" dedim kendi kendime, ben Beşiktaş'ın başında 3 sezonda 3 şampiyonluk görmüş bir futbolun başındaki bir insandım, camianın bana düşkünlüğü çok fazla idi. Benim de camiaya düşkünlüğüm vardı. Ben konuşma yaparken marşlar çalındı, hoparlörler bozuldu, sesim sadece cazırtı şeklinde çıktı. Ben de bir şekil 28 şubat mağduru oldum.”

Başkanlık yarışını 2400’e karşı 1670 oyla kaybeden Kalkavan, daha sonra rahat başkan olabilecek fırsatlar doğsa da, "Artık benim yönetim mücadelem, başkanlık mücadelem burada kapanmıştır” sözünden dönmeyeceğini sözlerine ekledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri