Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONSERVE AÇARKEN DİKKAT

18 Haziran 2008 / 08:50
Mutfakta konserve açarken dikkat. Eğer yeterli denetim yapılmamışsa asılnda bomba açıyorsunuz.
Marketten aldığı salçayı açmak isterken patlayan kutu kapağı, Peyman Gül'ün parmağını kopardı. İki çocuk annesi Gül, üretici firma hakkında 50 bin YTL'lik tazminat davası açtı..

İzmir'de eşiyle birlikte apartman görevlisi olarak çalışan Peyman Gül, geçtiğimiz ay yakın bir marketten aldığı konserve salçayı açmak istedi. Ancak bu sırada patlayan metal kutunun kapağı sol elinin başparmağını kopardı. Hemen hastaneye giden talihsiz kadının parmağı burada gerçekleştirilen bir operasyonla yerine dikildi. Doktorlar, genç kadının dikilen parmağının tam anlamıyla iyileşme ihtimalinin yüzde 15 olduğunu söyledi. İki çocuk annesi Peyman Gül, apartmanlarında oturan avukat Canan Ergez aracılığıyla, konserveyi üreten firmaya karşı hukuk mücadelesi başlattı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede, mutfağındaki konservenin bir bomba gibi patladığını belirten Gül, üretici firma yetkililerinin görevi ihmal nedeniyle yargılanıp, cezalandırılmalarını istedi.

'DAVA AÇ, ÖDEYELİM'
Asliye Hukuk Mahkemesi'ne de başvuran Gül, parmağı koptuğu için 3 gün hastanede yattığını, evi ve çocuklarıyla eskisi gibi ilgilenemediğini, çocuklarını teyzelerinin yanına göndermek zorunda kaldığını anlattı ve 50 bin YTL manevi tazminat talebinde bulundu. Üretici firma yetkililerinin kendisini arayarak, zararı karşılamaya hazır olduklarını ancak dava açmadan ödeme yapamadıklarını söylediğini belirten Gül, bu nedenle tazminat davası açtığını belirtti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri