Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konuşmaya Kehf Suresi okuyarak başladı

16.09.2009 22:19
Akranları oyun oynarken veya annelerinin kucağında avutulurken üç yaşındaki Cezayirli Farif Abdurrahman Kur’an-ı Kerim ve hadis ezberliyor.
Cezayirlilerin “mucize çocuk” olarak adlandırdıkları Farih Abdurrahman’ın annesi çocuğunun konuşmasının iki yıl geciktiğini ve konuşmaya ilk başladığında ise Kehf Suresi’ni takıntısız ve telaffuzda zorlanmadan net bir şekilde okuduğunu söyledi.

Cezayir’de yayınlanan “Eş-Şuruk El-Yevmi” gazetesinde yayınlanan habere göre, Farih Abdurrrahman El-Afasi kanalını seyrederek Kur’an-ı Kerim ezberlemeye başladı.

Farih Abdurrahman’ın annesi, hamileyken devamlı Kur’an okuduğunu ve özellikle her Cuma günü Kehf Suresi’ni okuduğunu, her gün Felak ve Nas Sureleriyle Mülk Suresi’ni okuduğunu söyleyerek, doğumdan sonra da Farih’e sürekli dualar ve sabah-akşam zikirleri okuduğunu, Farih’in zikirleri kendisine okumadan uyumadığını bildirdi.

Farih Abdurrahman’ın gününün çoğunu El-Afasi kanalını seyrederek geçirdiğini kaydeden anne, “Oynarken dahi kendi kendine ayetleri tekrar ediyor. Ona çizgi film açtığımda kızıp tekrar El-Afasi kanalında okunan Kur’an’ı açmamı istiyor” dedi.
Bu haber toplam 1128 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri