Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Minik Beyza'yı sobada yaktı!

02.06.2009 13:48
Konya'da 33 gün önce ekmek almak için çıktığı evine bir daha dönmeyen 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun, komşu kadın tarafından öldürüldükten sonra cesedinin sobada yakıldığı iddia edildi.
Zanlı kadın gözaltına alınırken, içinde kemik parçaları bulunan soba da delil olarak adliyeye getirildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yürütülen kapsamlı soruşturmada, çocuk ile birlikte en son görülen komşu kadın Kezban U. takibe alındı.

Birçok kez konuyla ilgili ifadesi de alınan Kezban U'nun evine baskın yapan polis, evde sobanın içinde çocuğa ait olduğu belirtilen kemiklerini buldu. Gözaltına alınan Kezban U, Konya Adliyesi'ne çıkarıldı.

Adliyeye, çocuğun yakıldığı iddia edilen soba da getirildi.

Kezban U'nun, 33 gün önce annesinin ekmek almak için bakkala gönderdiği küçük Beyza'yı alarak evine götürdüğü ve çocuğu burada boğarak öldürdüğü iddia edildi. Daha sonra ortada delil bırakmamak için Beyza'nın cesedini sobada yaktığı öne sürelen zanlı Kezban U'nun 3 yaşındaki çocuğunun hastalık nedeniyle öldüğü, bir çoğunun da engelli olduğu, bu olayı ''kıskançlık'' nedeniyle işlemiş olabileceği öğrenildi.

Zanlı komşu kadının, çocuk kaybolduktan sonra dikkat çekmemek için Beyza'nın ailesinin yanına sıkça uğradığı öğrenildi.

Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri