Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya ve Kayseri adayları

17 Aralık 2008 / 17:12
Başbakan Konya'da iki şehrin daha adaylarını açıkladı.
Kayseri'deki adayımız Mehmet Özhaseki

51 yaşındaki Özhaseki bir dönemdir AK Parti belediye başkanı ve avukat-esnaflık mesleğinden gelme...

Kayseri'yi dünyanın izlediği bir şehir haline geldi. AK Parti iktidarı Kayseri'ye denizi getirdi. Bizim yaptığımız barajla biz bunu gerçekleştirdik. Özhaseki yatırımları ile şehrini ihya ederken Kayserispor'u da zirve için mücadele eden bir takım haline getirdi. Kayserispor yeni yapılan ve bitmek üzere olan stadyumu ile de adından söz ettiriyor.

Kayseri'deki atılımlar yeni dönemde de devam edecek. Bu şehrimizin kazandığı imajı sürdürteceğiz. Buna gölge düşürmeyiz. Bu şehrimizde milletvekili belediye başkanı dayanışması da örnek olacak türde. Ben kendilerini takdir ediyorum.

Konya adayımız Tahir Akyürek

49 yaşındaki Akyürek, avukatlık mesleğinden gelme ve bir dönemdir Konya Büyükşehir Belediye başkanlığı görevini yapıyor.

Yeni dönemde de bu Selçuuklu başkentini yüceltmeye ve iyileştirmeye devam edeceğiz. Konya selçuklu'nun başkenti olarak çok büyük cazibe merkezi haline gelecek. Havaalanını daha aktif hale getireceğiz. Dubler yollarla çok daha rahat ulaşıma kavuştu. Buraya gelen turist sayısı çok daha artacak. Oteller artık 5 yıldızlı. AK Parti'den önce burada bir tane 5 yıldızlı otel varmıydı.

Kaynak:
Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri