Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya'da 4 günde bin 38 kişi hastanelik oldu

01 Ocak 2009 / 17:26
Konya'da hafta başında etkili olan kar yağışı sonrası buzlanan yollar, birçok kişinin hastanelik olmasına neden oldu.
Konya il merkezinde 28-31 aralık tarihleri arasında buzlanma nedeniyle Acil Servislerin Genel Cerrahi Bölümü'ne 434 kişi müracat ederken Ortopedi servislerine ise 604 müracaat yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ise kaldırım, köprü ve yokuşlarda buz temizliği başlattı.

Kar yağışının yerini soğuk havanın almasıyla oluşan buzlanma birçok kişiyi hastanelik etti. Konya'da son 4 günde hastaneye mürcaaat eden kişi sayısı bin 38 oldu. Ortepedi ve Genel Cerrahi servislerinde vatanndaşların tedavisi sürerken belediye kaldırımlarda buz kırma çalışmalarına hız verdi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı 120 kişilik ekip il merkezindeki kaldırımlarda vatandaşların düşmelerini engellemek için buz kırma çalışması yapıyor. Köprü ve rampalarda buzlanma ve donmayı önlemek için solüsyonlama çalışması ise sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, kar yağışı sonrası oluşan buzlanmanın vatandaşları zor durumda bırakmaması için çalışma başlattıklarını söyledi. Başkan Büyükkarakurt, çalışmaların sabahın erken saatlerinden itibaren başlatıldığını belirterek; "Türkiye'nin birçok ilinde hüküm süren kar Konya'da da etkili oldu. Ardından açan güneş buzlanmayı da beraberinde getirdi. Belediye olarak vatandaşlarımızın düşmek suretiyle yaşayabilecekleri olumsuzluğun önüne geçmek için önlemlerimizi aldık. Halkın en çok kullandığı sokak, cadde ve güzergâhlarda buz temizliği yapıyoruz." diye konuştu.habervaktim
Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri