Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köprü ve otoyol geçişleri bedava!

21.11.2010 00:53
Köprü ve otoyallarda ücretsiz geçişler Pazartesi gününe kadar uzatıldı

Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle şehirlerarası yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Köprü ve otoyollardaki ücretsiz geçiş süresi Pazartesi saat 03.00'a kadar uzatıldı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, vatandaşların bayram tatili dönüşünde olumsuzluk yaşamaması için köprüler ve otoyol gişelerinden geçişin bugün saat 22.45'ten pazartesi saat 03.00'e kadar yeniden ücretsiz hale getirildiğini bildirdi.

Bakan Yıldırım, son yıllarda kişisel araç sayısında büyük bir artışın meydana geldiğini söyledi. Bayram kutlamaları nedeniyle vatandaşların memleketlerine gittiğini dile getiren Yıldırım, dönüşlerde yoğunluk yaşandığını ifade etti. Yıldırım, “Bayram tatili dönüşü nedeniyle oluşan trafik yoğunluğundan herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için köprü ve otoyol gişelerinden geçişleri, bugün saat 22.45'ten pazartesi saat 03.00'e kadar ücretsiz hale getirdik” dedi.

Arefe gününden itibaren köprü ve otoyolların ücretsiz olduğunu ancak uygulamanın dün gece 24.00 itibarıyla sona erdiğini hatırlatan Yıldırım, karayollarında ciddi bir yoğunluk yaşandığı bilgisinin kendilerine ulaştığını bunun üzerine olası sıkışıklıkların yaşanmaması için köprü ve otoyol gişelerinden ücretsiz geçişi yeniden başlattıklarını kaydetti.


 
Bu haber toplam 7914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri