Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köşk'ten beklenen açıklama

21.06.2010 16:01
İşte Çankaya Köşkü'nün resmi internet sitesinde yapılan "Güvenlik Toplantısı" açıklaması:

"Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü'nde yapılmıştır.

Toplantıya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Millî Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katılmıştır.

Toplantıda; Sayın Cumhurbaşkanımız, son terör olayları hakkında ilgili birimlerden ayrıntılı bilgi almıştır. Teröre karşı yürütülen mücadele kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınması kararlaştırılmıştır. Bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin yapısının gözden geçirilmesi hususunun üzerinde durulmuştur.

Ayrıca, çevre ve ilgili ülkelerle terörle mücadele koordinasyon faaliyetlerinin daha da etkinleştirilmesinin önemi vurgulanmıştır.
Basın-yayın organlarının terörle bağlantılı haberlerde halkı bilgilendirirken terör örgütünü farkında olmadan cesaretlendirici duruma düşmemeleri için daha duyarlı davranmalarının gereğine dikkat çekilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

* * * * *

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında gerçekleştirilen Güvenlik Zirvesi sona erdi. Anadolu Ajansı zirvenin fotoğraflarını yayınladı.

Çankaya Köşkü'ndeki zirve, 2 saat 45 dakika sürdü. Toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Çanakkale'deki İpek Yolu-2010 General/Amiral Semineri nedeniyle zirveye katılamadı.

Bu haber toplam 894 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri