Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köyde birkaç kişiyi daha vuracaktım

24 Eylül 2008 / 04:45
Edirne'de servis bekleyen öğrencilere ateş açıp, iki kardeşi öldürdüğü iddia edilen eski sabıkalı, yakalandı. Zanlının ifadesi kan dondurucuydu.

Edirne Lalapaşa'ya bağlı Kalkansöğüt köyünde servis bekleyen öğrencilerin üzerine av tüfeğiyle ateş ederek Özden Atan (13) ile kardeşi Burhan Can Atan'ın (7) ölümüne, anneleri Selvet Atan ve öğrenci M.D.'nin (12) yaralanmasına neden olduktan sonra firar eden Ahmet Öztürk (55), jandarmanın sıkı takibi sonucu önceki gece yarısından sonra yakalandı. Bulgar sınırına yakın bir yerde bitkin, aç, susuz ve silahsız bir vaziyette yakalanan Öztürk gözaltına alındıktan sonra, tüfeği attığı yeri söyledi.

Bunun üzerine jandarma ekipleri zanlının tarif ettiği yere giderek Kayabaşı marka av tüfeği ile üç fişeği bulunduğu yerden aldı. Cinayet ve tecavüzden sabıkalı olan Öztürk'ün jandarmada, "Beni arayan askeri timleri gördüm. Uzaktan köyün de abluka altında olduğunu gördüm. Tedbir alınmış olmasaydı, kalan fişeklerle köyde kızdığım birkaç kişiyi daha öldürecektim" dediği öğrenildi.

ARKADAN VURDU

Cani adamın, olay sırasında ablasının vurulduğunu gören 7 yaşındaki Burhan'ı, kaçmak için annesine doğru koşarken arkasından vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Köyde çiftçilik yapan Önder -Selvet Can çiftinin ölen Burhan Can ve Özden'in dışında başka çocuklarının olmadığı öğrenildi. Baba Selvet Can, "Çocuklarımdan hiç olmazsa biri yaşasaydı" dedi.  - sabah


Bu haber toplam 848 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri