Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kraliçe'ye Kuran ziyafeti

14 Mayıs 2008 / 12:19
Kraliçe'ye sureyi Mehmet Emin Ay okuyacak.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'e, yarınki Bursa programı kapsamında ziyaret edeceği Yeşil Camii'nde, Prof. Dr. Mehmet Emin ay tarafından Kur'an-ı Kerim'den ''Rahman'' suresi okunacak.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, yaptığı açıklamada, Bursa Valiliğinin, hem ilahiyat fakültesi öğretim üyesi olması hem de yabancı dil bilmesi nedeniyle Kraliçe Elizabeth'e kendisinin Kur'an-ı Kerim okumasını uygun bulduğunu bildirdi. Bunu bir görev olarak kabul ettiğini belirten Prof. Dr. Ay, Kraliçe Elizabeth'e, ziyaret edeceği Yeşil Camii'nde Kur'an-ı Kerim'den ''Rahman'' suresini okuyacağını kaydetti.

Prof. Dr. Ay, şöyle konuştu: ''Kur'an-ı Kerim bütün peygamberleri kabul eden ve değerli bulan bir dinin kutsal kitabıdır. Hristiyanlığın peygamberi Hazreti İsa ve onun annesi Hazreti Meryem, Kur'an-ı Kerim'deki 'Meryem' suresinde öyle güzel anlatılıyor ki birçok Hristiyan onu okumaktan, dinlemekten hoşlanıyor. Kraliçeye okuyacağım 'Rahman' suresi, Rabbimizin insanı yarattığından, ona yazma ve konuşma kabiliyeti vermesinden, nimetlerden, bahçelerden, denizlerin suyunun birbirine karışmamasından, bilimden, teknolojiden, Allah'ın varlığından ve onun yüceliğinden bahseder.''

Bugün / Haber7

Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri