Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kriz Dünyada Eğitimi Ucuzlattı

23.03.2009 07:21
Kriz yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilere yaradı.
Daha iyi bir gelecek için yurtdışında okumak isteyen öğrenciler, kriz sebebi ile işleri durgunlaşan veya işsiz kalarak bu dönemde kariyerlerine yatırım yapmayı düşünenler için fırsat kapıları açıldı... Krizde büyüyen tek sektör olan yurt dışı eğitim sektörü, uluslararası okulları harekete geçirdi.

Ek süre hediye ediliyor
Kriz yüzünden Amerika ve Avrupa eğitim kurumları taksitli ödeme ile öğrenci almaya başladı. Hatta Amerika'da taksitli MBA programları bile sunuluyor. Yabancı dil okulları, kayıt yaptırdığınız süreye ek olarak hediye eğitim süresi imkanı tanıyor. Bazı okullarda yüzde 30'a varan indirimler mevcut. Almanya'da bedava lisans, Estonya'da doktora, İngiltere'de yüzde 80'e varan kısmi burs olanakları, yurt dışında eğitim alma hayali kuranları bekliyor.

Eğitim sonrası iş imkanı
Yeni Zelanda, Avustralya, Amerika, İngiltere ve Kanada'daki dil okullarında satın alınan süreye göre indirimli ek eğitim veriliyor. Bazı okullar eğitim görürken staj ve eğitim sonrası iş olanakları da sunuyor. Gelecek kaygısı yaşayan Türk öğrencilere istenirse hem eğitim hem iş imkanı sunan sistemler de bulunuyor. Türk öğrenciler için bulunmaz fırsatlar sunan okulların sağladığı bu imkanlar, hiç kuşkusuz ailelerin de yükünü hafifletiyor.

IEFT Eğitim Fuarları başlıyor...
Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği 15. International Education Fairs of Turkey (IEFT), Yurtdışı Eğitim Fuarları bu hafta start alıyor. 25 Mart'ta KKTC'de başlayacak fuar 27-28 Mart'ta İstanbul, 31 Mart'ta Ankara, 2 Nisan'da Adana, 4 Nisan'da İzmir'de ziyaretçilerine özel avantajlar sunacak. Fuara yurt dışındaki üniversitelerden rekor düzeyde katılım bekleniyor. Bazı okullar indirim kampanyalarıyla fuara katılırken, bazları da fuarı yetenekli Türk öğrencileri okullarına kazandırmak için fırsat olarak değerlendiriyor.

Hangi ülke, hangi imkanı sunuyor?
* İngiltere'de 20 üniversite öğrencilerine yüzde 80'e varan kısmi burs imkanları sunuyor.
* ABD'de bulunan Hardfort University yüzde 20'ye varan oranlarda burs imkanları sağlıyor.
* Fransa ve Avustralya'daki dil okullarında yüzde 15, Kanada'da yüzde 25, Almanya'da ise yüzde 10 indirim fırsatı var.
* Almanya'daki 20 üniversitede ise Türk öğrenciler hiç para ödemeden eğitimlerini tamamlayabiliyor
Bu haber toplam 986 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri