Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kriz Kasıtlı Olarak Körüklenmeye Çalışılıyor

24 Aralık 2008 / 12:28
Türkiye'deki olay psikolojiktir ve Türkiye'de kasıtlı olarak psikolojik olarak, bu krizi körükleme gayreti içerisinde olanlar var” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye olarak, bu kriz döneminde de hedeflere yürüme başarısını göstermeye devam edeceklerinden hiç şüpheleri olmadığını belirterek, “Çünkü Türkiye'deki olay psikolojiktir ve Türkiye'de kasıtlı olarak psikolojik olarak, bu krizi körükleme gayreti içerisinde olanlar var” dedi.
Erdoğan, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulunun ODTÜ'de yapılan toplantısının açılışında konuştu.

“Küresel ekonomide bir daralma yaşandığı, talebin düştüğü, gıda ve emtia fiyatlarının arttığı, birçok ülkede enflasyonun yükselişe geçtiği bu ortamda küresel ekonomiye entegre olmuş Türkiye'de acaba bunu başarabilecek mi? Veya hep birlikte bunu başarabilecek miyiz?” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Bu soruya büyük bir inanç ve kararlılıkla katılmayanlar olabilir. O ayrı mesele ama biz 60. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak 'evet' diyoruz. Çünkü son 6 yılda eski o sağlıksız yapıyı, 10 yıllar boyunca çözüm yerine sürekli sorun üreten köhne zihniyetlerini bir daha geri dönmemek üzere geride bıraktık. Hiç şüphemiz yok ki Türkiye olarak bu kriz döneminde de hedeflerimize yürüme başarısını göstermeye devam edeceğiz. Çünkü Türkiye'deki olay psikolojiktir ve Türkiye'de kasıtlı olarak psikolojik olarak, bu krizi körükleme gayreti içerisinde olanlar var. Bir defa bizim öncelikle bunu ret etmemiz lazım bu psikolojik havayı hep birlikte yıkmamız lazım. İmkan var mı? var. Finans varı mı? Var. Ama finansın düne kadar açıldığı özellikte reel sektöre şimdi kapılarını kapatılması olayı var.”

Reel sektörle bağlarını koparan bir anlayışın bulunduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, “Mesele bu bağı koparmamak ve burada dürüst davranmak ve düne kadar kendisini ayakta tutan reel sektörden kopmamaktır” dedi.


Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri