Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Krize inat şıklık yarışı

03.04.2009 08:28
Liderler G-20'de ekonomik krizden çıkış yollarını ararken, First Lady'ler ise şık kıyafetleriyle zirveye damgasını vurdu.
Dünya liderleri, küresel ekonomik krize çözüm arayışları için Londra'daki G-20 zirvesinde bir araya gelirken, zirveye asıl damgasını vuran ise krize inat şıklıklarıyla dikkat çeken First Lady'ler oldu. Liderler İngiltere Başbakanı Gordon Brown'un ev sahipliğinde Başbakanlık konutunda önceki akşam yemeğinde buluşurken, First Lady Sarah Brown da ayrı bir salonda, lider eşlerini ve tanınmış birçok simayı akşam yemeğinde buluşturdu. Dört ayrı masada oturan bayan konuklar daha sonra aile fotoğrafı için objektiflerin karşısına geçti. Sarah Brown'un siyah tercihinden vazgeçmediği gözlendi. Lider eşleri içinde ne giydiği en çok merak edilen ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle oldu. Michelle, aile fotoğrafında Emine Erdoğan'la yan yana poz verdi. Giydiği kolsuz kıyafetlerle eleştirilen Michelle'in sıfır kol geleneğini bozmaması dikkat çekti. Aile fotoğrafında Obama, 1950'leri andıran, Isabel Toledo imzalı krem rengi bir buluz ve siyah etek ile sade bir görünüm sergiledi. Zirve boyunca sık sık kıyafet değiştiren Michelle'in, zirvenin ilk günü giydiği bir kıyafetin ise yaklaşık 500 dolar olduğu öğrenildi.

Kraliçe Michelle geleneği bozdu

Zirvenin, Obama'dan bile daha çok konuşulan ismi Michelle, ilk kez, kraliyet geleneklerini bozan cesur bir davranış sergiledi. Michelle ve Kraliçe liseli arkadaşlar gibi birbirlerine sarılarak sohbet etti.


Berlusconi'ye kızıp Zirve'ye gelmedi


İtalyan kökenli Fransız First Lady Carla Bruni magazincilerin en çok aradığı isim oldu. Bruni'nin, İtalyan Başbakan Silvio Berlusconi yüzünden zirveye katılmadığı öne sürüldü. Berlusconi'nin Obama için "bronz tenli" demesine kızan Carla, "Fransız vatandaşlığına geçtiğim için memnunum" demişti. Merkel'in eşi de lider eşi olarak zirveye katılmayan ikinci isim oldu.


Yemekte kim kiminle oturdu


Liderler onuruna Londra'daki İngiltere Başbakanlık konutunda verilen akşam yemeğinde, önceden belirlenmiş oturma düzeni diplomatik spekülasyonları da beraberinde getirdi. Sarkozy ve Merkel beklendiği gibi karşı karşıya oturdu. Masanın bir ucuna IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn ve Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, diğer ucuna ise Dünya Ticaret Örgütü Başkanı Pascal Lamy oturdu. Başbakan Erdoğan Rusya lideri Dimitri Medvedev'le yanyana otururken, Merkel'e ise Obama'nın yan sandalyesi düştü.


Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri