Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küba'da Türk Bayrağı dalgalandı

02.05.2010 12:51
Küba'nın başkenti Havana'da gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 milyon kişinin katıldığı 1 Mayıs kutlamalarında Türk bayrağı taşındı.

Küba'nın başkenti Havana'da gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 milyon kişinin katıldığı 1 Mayıs kutlamalarında Türk bayrağı taşındı.

 

Sabahın ilk saatlerinden itibaren Küba devlet televizyonu tarafından canlı yayınlanan kutlamalarda Kutlama komitesi başkanıyla yapılan röportaj sırasında arka sırada Türk Bayrağı taşıyan bir çift kameralara yansıdı.

 

Kübalı muhabirin Devrim Meydanındaki canlı yayını boyunca Türk bayrağı arka planda dalgalanmaya devam etti.

 

Küba'da milyonlar başkent Havana sokaklarına aktı. Jose Marti Devrim Meydanında bir araya gelen halk 1 Mayıs'ı tam bir bayram havasında kutladı.

 

Küba İşçiler Konfederasyonunun örgütlediği 1 Mayıs kutlamasına dünyanın farklı ülkelerinden bin 300 misafir katıldı. Bu misafirler arasında Türkiye'den çağrılanlar da vardı.

 

Fidel Castro katılmadı

 

Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro sağlık durumdan dolayı kutlamaya gelemezken, Küba Başkanı Raul Castro halkın 1 Mayıs'ını kutladı. Kutlamada ABD karşıtı ve Küba'ya karşı oluşturulan karalama kampanyasına karşı sloganlar atıldı, birlik çağrıları yapıldı.

 
Bu haber toplam 1826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri