Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük Ece yürekleri dağladı

03 Eylül 2008 / 16:58
Minik Ece'nin bu bakışı, törene katılanların yüreğine zıpkın gibi saplandı! Hissedilen acı yürekleri dağladı, göz pınarlarını kuruttu!
Yürekler dağlandı onu görünce! İki yaşındaki Ece'nin masum bakışları, annesinin ağıt yaktığı yere çevrilmiş, olup bitenleri anlamaya çalışıyor... Giresun'da şehit düşen babasının yokluğunu şimdi değil; ama ilk ders zili çaldığında hissedecek, belki de en mutlu olduğu anda!

Minik Ece, düzenlenen askeri tören boyunda ağlayamıyor; ancak bir gün gelecek gözyaşlarına boğulacak.

Evet yürekler dağlandı bu kareyi görünce, onun şimdi dökemediği gözyaşlarını dökerek...Giresun'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 32 yaşındaki Murat Gürel, memleketi Samsun'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

8 aylık hamile olan eşi 32 yaşındaki Asuman Gürel tabutun başında ağlayan kayınvalidesi 56 yaşındaki Fatma Gürel'e “Ağlamayalım, dik duralım” dedi. Şehidin 2 yaşındaki kızı Ece ise dayısı Selim Sönmez'in kucağında babasını son yolculuğuna uğurladı.

Giresun'un Dereli İlçesi'ne bağlı Kümbet Yaylası'nda dün PKK'lı bir grup teröristle çıkan çatışmada şehit olan 10 yıllık Jandarma Uzman Çavuş Murat Gürel'in cenazesi, bu sabah Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Samsun'a gönderildi. Şehitin Rasathane Mahallesi'nde, evinin bulunduğu sokak bayraklarla süslendi.

Şehit babaya son bakış!
Kısa süre sonra cenazeyi taşıyan ambulansın sokağa girmesi üzerine küçük kız dayısı Selim Sönmez ile birlikte babaannesi Fatma Gürel'in yanına indi. Fatma Gürel, “Yavrum. Bir tanem. Murat'ım ben nasıl dayanayım” diyerek feryat ederken, şehit eşi Asuman Gürel, “Murat. Murat'ım” diye bağırarak ambulansa gitmek istedi. Acılı kadını yakınları sakinleştirdi. Daha sonra Türk Bayrağına sarılı olan şehitin cenazesini askerler ambulanstan indirdi. 8 aylık hamile olan Asuman Gürel eşinin tabutuna sarılarak, “Bir kez göreyim. Saçını göreyim. Ne olur” diyerek ağladı. Asuman Gürel, ardından cenazeye sarılıp ağlayan kayınvalidesi Fatma Gürel'e dönerek, “Ağlamayalım. Dik duralım” diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Gözyaşlarının sel olduğu törende şehitin cenazesi ambulansla evin önünden ayrılıp cenaze namazının kılınacağı Abdullahpaşa Camisine götürülünce, şehit Murat Gürel'in annesi Fatma Gürel, eşi Asuman Gürel, kız kardeşleri Mücalla Gürel, Müberra Gürel fenalık geçirdi. Sinir krizi geçiren 4 kadına sağlık görevlileri müdahale etti. Bu arada şehidin kızı Ece'yi de Samsun Emniyet Müdürü Mustafa İlhan kucağına alarak sevdi.

Şehit Gürel'in 2 yaşındaki kızı Ece, 3'üncü kattaki evlerinin penceresinden babasının tabutuna son kez baktı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri