Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük Kızın Dramı

23 Haziran 2008 / 08:07
Durudelen ailesi için kabus dolu saatler.
Konya'da 3 yaşındaki bir çocuk, kafasını 6. kattaki evlerinin balkon korkuluklarına sıkıştırdı. Küçük kız, ailesi yakınları ve belediye ekiplerinin 2 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı.

Seydişehir Hacı Seyit Ali Mahallesi Seyit Harun Bulvarı üzerinde bulunan Özkaldı apartmanın altıncı katında ilginç bir olay yaşandı. Sabah kahvaltı yaptıktan sonra balkona çıkan Nazihe Durudelen, oynarken kafasını balkon korkuluğuna sıkıştırdı.

AİLESİ ÇIKARAMADI DEVREYE İTFAİYE GİRDİ

Kafasını sıkıştırdığı yerden geri çıkaramayan Nazihe, ağlamaya başlayınca evde bulunan annesi balkona koştu. Küçük kızının kafasının balkon korkuluklarına sıkıştığını gören anne telaş içinde eşine haber verdi. Bir süre kendi küçük kızı kurtulmaya çalışan ailesi başarısız olunca, Seydişehir Belediyesi itfaiyesine haber verildi.

MERMERLER KIRILARAK KURTARILDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, bir an önce küçük kızı sıkıştığı yerden çıkarmak için çalışmalara başladı. Küçük kızın kafasını sıkıştığı yerden çıkarmak mümkün olmayınca, ekip balkon korkuluğunda bulunan mermerleri ve alçıpenleri kırmaya karar verdi. Alçıpenden yapılan korkulukları kıran ekip, alçıpenlerin üzerinde bulunan mermeri kaldırarak, küçük kızı sıkıştığı yerden kurtardı.

Kaynak:
Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri