Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük sataşmaya devam ediyor

28 Temmuz 2008 / 14:03
MHP Lideri Bahçeli Ergenekon hakkında sessizliğini korurken, Veli Küçük'ün Bahçeli hakkında hakaretleri ve "camdan aşağı atma" seçenekleri ortaya çıktı
Veli Küçük, MHP lideri Bahçeli'ye ağır hakaretler ettiği ve “Bu adamı pencereden aşağı atmadan parti kurtulamayacak” dediği telefon kayıtları da yer alıyor.

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün iddiana-meye giren telefon konuşmalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den rahatsızlığını dile getirdiği ve ağır hakaretler ettiği görülüyor.

Küçük'ün 27 Aralık 2007'de Hüseyin Arslan isimli bir işadamıyla yaptığı telefon görüşmesi şu şekilde:

ÖZDAĞ SÖZÜMDEN ÇIKMAZ

Veli KÜÇÜK: “Bu MHP'nin durumunu ne edeceğiz?”

Hüseyin ARSLAN: “Kurultay'da biliyorsunuz Ümit (Prof. Dr. Ümit Özdağ) beyi ihraç ettirdi partiden. Genel Başkanlığı'na adaylığını koydu Ümit Özdağ.”

Veli KÜÇÜK: “Canım Ümit adaylığını falan koymadan önce beni aradı. 'Gel' dedim İstanbul'a geldi. Bizim evde toplandık. Ben köşe yazarlarını falan da çağırdım. Ben 'Evet' dedim mi, Ümit 'Hayır' demez yani. 'Tamam' dedi gitti. Devlet Bahçeli kabul etmedi bunu, görüşmedi. Aradan 3-5 gün geçti. Duymuş bizim evde toplantı olduğunu. 'Şaibeli kişilerle toplantılar yapıyor evlerde' dedi bu şerefsiz herif. Bu adamı pencereden aşağı atmadan bu parti kurtulamayacak bundan. Yani çalışma yapmaya başladım ben açık açık. Bahçeli gitsin kim gelirse gelsin. Yunanistan'dan Pasok'tan adam getirip MHP'nin başına koysaydım bu kadar tahribat yapmazdı, vicdanı el vermezdi adamın ya.”

Kaynak:
Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri