Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük'e verilen görev neydi?

30 Haziran 2008 / 10:57
Ekranlarda kükreyen Yalçın Küçük'e Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar'dan büyük sorular.
Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar, ekranlarda esip gürleyen Yalçın Küçük'e soruyor: İster istemez zihnimize takılıyor: O gün Apo’yla kolkola olmak, bugün kuvvacı geçinmek miydi görevi?

Kuvvacı Küçük

Bir başka vaka, Yalçın Küçük. Yukarıdaki ikilinin program yaptığı aynı kanalda esip gürlüyor. Diyor ki: Türbanla ilgili anayasa değişikliğinin iptali, 2. Sakarya zaferidir. İzlerken sanıyorsunuz, Türkiye işgale uğramış, birileri kurtuluş savaşı veriyor! Küçük de sıkı bir kuvvacı!

O esnada bir kadın izleyici mail gönderiyor: ‘Terörist başı Abdullah Öcalan’a ‘Sayın’ diye hitap eden bu kişiyi niye ekrana çıkartıyorsunuz?’ Küçük, öfkeleniyor: ‘Ben hiçbir zaman ‘sayın’ demedim, bu şahıs kesin AKP’li...’

Oysa Küçük’ün Ekim 1990’da piyasaya çıkan ‘Kürtler Üzerine Tezler’ kitabında Öcalan’la röportajında bırakın ‘sayın’ı daha ileri ifadeler vardı. İşte birkaç örnek: ‘Değerli başkan, Apo arkadaşım, başkan, Apo kardeşim, Öcalan kardeşim, genel sekreter kardeşim, Öcalan arkadaşım, başkan arkadaşım, değerli başkan, Abdullah arkadaşım, başkan kardeşim, değerli başkan arkadaşım.’

Kitabın 233-253 sayfaları arasında yer alan röportajda Küçük, Öcalan’a soru yöneltirken bu ifadelerle hitap ediyor. Meğer Küçük haklıymış! ‘Kardeşim, arkadaşım’ dediği adama ‘sayın’ diye hitap etmek çok resmi olurdu. Maalesef dünkü bu Küçük adam, bugün Sakarya’dan söz eden sıkı bir kuvvacı!

İster istemez zihnimize takılıyor: O gün Apo’yla kolkola olmak, bugün kuvvacı geçinmek miydi görevi? Görev verilince her kılığa girmek, toplumu biçimlendirme projesinin bir parçası mı? Küçük’ün ‘Epilepsi ile Orgazm’ kitabı, projenin neresinde?
Kaynak:
Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri