Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük'e Zirve Sorgusu

08.05.2009 16:38
Veli Küçük'le bağlantısı olan Zirve Yayınevi katliamının kilit ismi Aral'ın kendi isteğiyle Zekeriye Öz'e ifade vermesinden sonra Veli Küçük'ün de ifadesi alındı...
Zirve Yayınevi cinayetinin kilit ismi Varol Bülent Aral, kendi başvurusu üzerine Ergenekon soruşturmasında tanık olarak dinlenmişti.

Tanık olarak dinlenmek için Ergenekon savcılarına başvuran Aral, dün Zekeriya Öz'e 1.5 saat ifade verdi.

Aral'ın tanık olarak dinlenmesinden sonra bugün çok önemli bir gelişme oldu. Ergenekon sanığı Veli Küçük'ün de Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili ifadesinin alındığı ortaya çıktı. Küçük, şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini açıkladı.

Malatya'daki Zirve Yayınevi cinayeti davasının bir numaralı sanığı Emre Günaydın'ı "sana devlet desteği sağlarım" diyerek azmettirdiği iddiasıyla tutuklanan Aral'ın, Veli Küçük'le bağlantısı tespit edilmişti.

Aral'ın ajandasında aralarında Küçük'ün de bulunduğu Ergenekon sanıklarının telefonları çıkmıştı.

VELİ KÜÇÜK: ZİRVE YAYINEVİ KATLİAMI ŞÜPHELİSİYİM

''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından Veli Küçük, Malatya'daki Zirve Yayınevi'ndeki olaya ilişkin, 6 Mayıs çarşamba günü şüpheli olarak Silivri'de ifade verdiğini bildirdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada söz alan tutuklu sanık Veli Küçük, Mersin'de cezaevinde bulunan birinin adı ''Abdullah'' olan iki kişinin, Taraf gazetesine gönderdikleri elektronik posta ile, ''Malatya'daki Zirve Yayınevi katliamının tertipçisi veya azmettiricisi, Veli Küçük'tür'' iddiasında bulunduklarını ileri sürdü.

Taraf gazetesinin de bu mesajı, Malatya Cumhuriyet Savcılığına gönderdiğini ifade eden Veli Küçük, ''Malatya da, Silivri savcılığına göndermiş. Malatya'daki Zirve Yayınevi katliamı nedeniyle çarşamba günü şüpheli olarak Silivri'de ifade verdim. Zirve Yayınevi'nin şu anda şüphelisiyim'' diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri