Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyonistlerden Efendimize Küfür

26.04.2010 13:49
Fanatik yahudiler, Peygamber Efendimize (sav) küfrederek ellerinde Müslümanları ve İslam’ı kötüleyen pankartlarla Kudüs’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’ni bastı.

Yahudi gaspçılar, Peygamber Efendimize (sav) küfrederek ellerinde Müslümanları ve İslam’ı kötüleyen pankartlarla Kudüs’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’ni bastı.

Talmud Ayinlerini gerçekleştirme bahanesiyle Kudüs Şehri’nin Cerrah Mahallesi’ne saldıran Yahudilerle mahalle halkı arasında şiddetçi çatışmalar yaşandı. Yahudi gaspçıların Peygamber Efendimize (sav) küfretmesi mahalle halkını ayağa kaldırdı. Çevre mahallelerden gençler de peygamberlerini (sav) savunmak için toplandı. Gaspçı grupla Filistinliler arasında çıkan çatışmalara İsrail askerleri müdahale etti. Olaylar sonucu 6 kişi tutuklandı, üç kişi de yaralandı.

Cumartesi akşamı işgal altındaki Kudüs şehrinin Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Kudüslü vatandaşlarla Yahudi gaspçılar arasında, Yahudi gaspçıların peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e (sav) küfür etmesinin ardından şiddetli çatışmalar çıktı.

Yaklaşık 120 fanatik Yahudi, Talmud ayinlerini gerçekleştirme bahanesiyle, ellerinde İslam ve Müslümanlarla alay içerikli pankartlar taşıyarak işgal altındaki Kudüs’ün doğusunda yer alan Şeyh Cerrah Mahallesi’ni bastı. Gaspçılar mahalleye girişleri esnasında ayrıca peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e (sav) küfürler ediyordu.

Mahalle sakinlerinden Nasır El-Gavi, mahalle halkının ve Kudüs’ün çevresinden gençlerin peygamberlerini savunmak için toplandığını söyledi.

Görgü tanıkları da şöyle konuştu: “Onlarca Kudüslü Yahudi gaspçılara karşı koymak, kışkırtıcı eylemlerini durdurmak için toplandı. Aralarında sopalı çatışmalar çıktı. Alelacele işgal askerlerinden büyük bir birlik geldi ve yerleşimcileri korumak için Filistinli vatandaşlara saldırdı.

Diğer yandan Siyonist işgal askerleri Batı Yaka’nın güneyindeki Halil kentinde gerçekleştirilen iki ayrı barışçıl yürüyüşü bastı. Aralarında üç yabancı dayanışmacı olmak üzere 6 kişiyi tutukladı. Üç kişi de yaralandı.

Halil kentinden kaynaklar şöyle dedi : “Yürüyüşü Gençlik Koalisyonu’nun girişimiyle yerleşime karşı; işgalcinin 16 yıl önce Filistinlilere kapatılması kararını kınamak için şehrin ortasındaki Şehitler Caddesi’nin girişinde düzenlenen oturma eylemi izledi.

Kaynaklar onlarca vatandaşın, aktivistin ve yabancının eyleme katıldığını, askerlerin katılımcılara saldırdığını, 3 katılımcıyı ve bir aktivisti yakaladıklarını, hepsini birden Kiryat Arba’daki işgal karakol merkezine götürdüğünü açıkladı.

Beyt Emir Beldesi’nde de göstericilerle işgal güçleri arasında, çiftçilerin topraklarına ulaşabilmelerini destek için düzenlenen yürüyüşün ardından çıkan çatışmalarda 3 genç yaralandı ve ikisi de tutuklandı.

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri