Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kulüpler ’Özgener’ dedi

06 Ağustos 2008 / 10:38
Süper Lig kulüpleri, vefat eden Hasan Doğan'ın yerine Federasyon Başkanlığı için düşünülen Mahmut Özgener isminde birleşti
FUTBOL Federasyonu'nun yeni başkanının Mahmut Özgener olması kesinleşti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ısrarla istediği Özgener'e Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da yeşil ışık yaktığı öğrenildi. Erdoğan'ın bu yaklaşımı üzerine Özgener'e muhalefet eden Galatasaray, Beşiktaş, Ankaragücü, Kocaelispor ve Gaziantepspor da geri adım attı.

MHK'ye revizyon

Özgener ismi üzerinde birleşen kulüpler, federasyon bünyesindeki kurulların değişmesi konusunda da kolları sıvadı. Kulüplerin özellikle Merkez Hakem Kurulu'nun değişmesi yönünde baskı yapacağı öğrenildi. FIFA kokartlı hakemler başta olmak üzere çok sayıda hakemle yollarını ayıran MHK'nin değişmesi konusunda kulüplerin ısrarlı olduğu belirtildi.

Bu doğrultuda Oğuz Sarvan ya değiştirilecek, ya da kurul içinde birçok isim liste dışı bırakılacak. Özellikle Yüksel Okçuoğlu isminde ciddi itirazlar var.

19 Ağustos'ta

Ayrıca Hukuk Kurulu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun değişimi konusunda da ciddi adımlar atıldı. Futbol Federasyonu'nun 19 Ağustos'ta yapılacak olağanüstü genel kurulunda, yönetim kurulu değişmeyecek. Vefat eden Hasan Doğan'ın yerine yedekten bir üye alınacak. Lutfi Arıboğan yine başkanvekili kalacak. Diğer başkanvekilinin ise Levent Kızıl olması bekleniyor.
Bu haber toplam 704 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri