Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kundakçılar taktik değiştirdi

19 Kasım 2008 / 19:55
Kadıköy'de, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından park halindeki yaklaşık 100 aracın lastiği kesildi.
Polis, araç lastiklerinin terör örgütü elemanları tarafından kesilmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bazı araçların 3 lastiğinin birden kesilmesi dikkat çekti. Eyüp'te de dün gece 150 aracın lastiği kesilmişti.

Edinilen bilgiye göre, Fikirtepe Eğitim Mahallesi Patika Yol Sokak, Postane Sokak, Gür Sokak ve Gür Çıkmazı Sokak'ta oturan vatandaşlar, sabah işlerine gitmek için araçlarının yanına geldiklerinde lastiklerin kesilmiş olduğunu fark ettiler. Lastiği kesilen araç sayısı çok fazla olunca vatandaşlar polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis, lastiklerin bazılarının şişlendiğini, bazılarının ise bıçakla kesildiğini tespit etti. Polisin vatandaşlara, araçların lastiklerini PKK terör örgütü elemanlarının kestiklerini söylediği öğrenildi.

Aracının lastiği kesilen Serdar Yıldırım isimli vatandaş, "Evimden çıktığımda otomobilimin lastiğinin kesildiğini gördüm. Sokağa baktığımda bütün araçların lastiklerinin kesildiğini fark ettim. Polise haber verdik, polis inceleme yaptı. Bize, lastiklerin PKK'lılar tarafından kesildiğini söyledi. İstanbul'un Avrupa yakasında da çok sayıda aracın lastiğini kesmişler." diyerek olayı anlattı.

CHA


Kaynak:
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri