Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurban Pazarında hareketlilik.

07 Aralık 2008 / 17:54
Kurban Bayramı Öncesi Kurban Pazarlarındaki Hareketlilik Arttı. Kurbanlıkların Büyük Çoğunluğun Satıldığını Belirten Esnaf Oldukça Memnun. Bazı Esnaflar İse Fiyatların Düşük Olmasından Şikayetçi Oldu.
Kurban Bayramı öncesi kurban pazarlarındaki hareketlilik arttı. Kurbanlıkların büyük çoğunluğun satıldığını belirten esnaf oldukça memnun. Bazı esnaflar ise fiyatların düşük olmasından şikayetçi oldu.

Henüz kurbanlıklarını almayan halk arefe günü kurban pazarına akın etti. Vatandaşın gösterdiği ilgiden dolayı satıcılar memnun kalırken, çadırların üzerindeki "Bitti" yazıları dikkat çekti. Satışlarını tamamlamış olan bazı satıcılar memnuniyetini dile getirirken, bazı esnaflar da fiyatların düşük olmasından şikayetçi oldu. Satıcıların kurbanlıklarını pazarlamak için memleket reklamı yapması da işe yaradı. Pazar alanında bulunan çadırların üzerine memleketinin ismini yazan esnaflar dikkatini çektikleri hemşerilerine kurbanlık satışlarını daha kolay yapabildi.

Satın alınan kurbanlıklar ise sanki sonları biliyormuş gibi gitmekte direndikleri görüldü. Kurbanlar, kamyonete yüklerken zaman zaman istenmeyen görüntüler yaşandı.

(CİHAN)   sondakika
Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri