Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KURBAN ÜNLÜ TETİKÇİ SUBAY

13.11.2009 11:06
Poyrazköy'de el konulan bilgisayarların şifresi kırıldı, ortaya dehşet çıktı...

Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmatla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan subaylardaki bilgisayarların şifreleri 8 ay sonra kırıldı. Bilgisayarlarda ele geçen belgelerde ise görenleri dehşete düşürecek suikast planları çıktı. Hard disk ve bilgisayar şifrelerinin çözülmesi uzun zaman aldığı için bu belge ve bilgilere ancak bugünlerde ulaşıldı.

Çıkan belgelerde birçok ünlü isme suikast ve azınlıklara yönelik provokasyon planlarının yer aldığı belirlendi. Ermeni vatandaşlara yönelik eylem hazırlığı yaptığı anlaşılan örgütün, Agos gazetesinin abonelerini takibe aldığı anlaşıldı. Poyrazköy soruşturmasında geçtiğimiz günlerde iki yarbay tutuklanarak askeri cezaevine gönderilmişti.

Ergenekon firarisi Bedrettin Dalan’ın başkanı olduğu İstek Vakfı’na ait Poyrazköy’deki arazide bulunan cephanelikle ilgili soruşturmayı derinleştiren Ergenekon savcılarının, soruşturma kapsamında tutuklanan yarbaylar Mustafa Ecevit ve Ercan Kireçtepe, Binbaşılar Erme Onat ve Eren Günay ile emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş’ta çok önemli belge ve bilgilere ulaştığı öğrenildi. Ele geçirilen belgelerde kaos çıkarmaya yönelik planların bulunduğu ortaya çıktı.

HEDEFLER VE TETİKÇİLER LİSTELENMİŞ

Koç Müzesi’nde yapılması planlanan bombalı saldırının bu planların bir ayağını oluşturduğu diğer ayağında ise çok önemli suikastlerin yer aldığı iddia edildi. Suikast planlarında hedeflerin, öldürülmeleri halinde Türkiye’yi uluslararası kamuoyunda zor durumda bırakacak, içeride ise kargaşaya sebep olacak isimlerden seçildiği öğrenildi.

POYRAZKÖY CEPHANESİ KULLANILACAK

Ergenekon soruşturması kapsamında daha önce de pekçok suikast planı ortaya çıkarılmıştı. Özellikle Ermeni ve Alevi cemaati liderlerini hedef alan suikastlerin tüm aşamalarının planladığı katılacak kişilerin isimlerinin belirlendiği görülmüştü. Poyrazköy soruşturmasında ortaya çıkarılan planlanlarda da tüm aşamaların hespalandığı, suikastlerin tetikçiliği için de muvzaaf subay ve astsubayların görevlendirilmesinin düşünüldüğü, Poyrazköy cephaneliğinin de bu suikastlerde kullanılacağı öne sürüldü.

AGOS ABONELERİNİ DE FİŞLEMİŞLER

Bu planlarda ismi geçen kişilere yönelik çok gizli ve geniş bir soruşturma başlatıldığı ve bu hafta İstanbul Adliyesi’nde ifade veren subayların bu kapsamda sorgulandığı öğrenildi. Dosyada onlarca subayın isminin geçtiği, gruplar halinde sorgulanacakları bildirildi. Bu hafta 2 grupta ifadesi alınan Deniz Kuvvetleri’nden 10 subaydan 2 yarbay tutuklanmıştı. Ele geçirilen belgelerden, Agos Gazetesi abonelerinin fişlendiği belge dikkat çekti.

 

Bu haber toplam 2016 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri