Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurs Diyanet'in Değil Peki Kimin?

01 Ağustos 2008 / 11:31
15 öğrenciye mezar olan Kur'an Kursu'nun Diyanet'e bağlı olmadığı açıklandı
Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Konya'da patlama sonucu çöken özel bir Kur'an kursuna ait yurt binasının, Diyanet İşleri Başkanlığı ile hiçbir organik ilgisinin olmadığı açıkladı.

TİKA Afrika Tarımsal Kalkınma Programı toplantısı öncesinde Konya'da patlama sonucu çöken Kur'an kursu ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yazcıoğlu, "Bana ulaşan bilgiler kursun Diyanet İşleri Başkanlığı ile hiçbir organik ilgisinin olmadığı şeklinde" dedi.

Yazıcıoğlu, bir gazetecinin yurt binasının "kaçak" olup olmadığını sorması üzerine bu konu hakkında henüz bir bilgi sahibi olmadığını, bazı yurtların derneklere ait olabildiğini ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kursu olmadığının altını çizen Yazıcıoğlu, denetim mekanizmalarının olduğunu, "yapılacak şeylerin yapılacağını" kaydetti. Yazıcıoğlu, her şeyin bir yaptırımı olduğunu da sözlerine ekledi.

SÜLEYMANCI GRUBA AİT
Balcılar beldesinde tüpgaz patlaması sonucu yıkılan binanın Kuran Kursu'na devam eden kız öğrencilerin kaldığı Süleymancılar grubuna ait yurt olduğu belirtildi.

Balcılar Kasabası Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği'ne ait olduğu belirtilen Boğaziçi Özel Öğrenci Yurdu'nda, olay sırasında 45- 50 arasında kız öğrenci kalıyordu. Öğrencilerin devam ettiği Müftülüğe ait Kuran Kursu'nun da çöken Boğaziçi Özel Öğrenci Yurdu'nun hemen yanında bulunduğu belirtildi.

Konya Müftüsü Mehmet Ak, çöken binanın müftülüğe bağlı bir Kuran kursu olmadığını söyledi. Müftü Ak, "Çöken binanın 100 metre yakınında kendilerine bağlı, resmi bir Kuran kursu bulunduğunu açıkladı.

Binada kalanlar 100 metre ötede bulunan müftülüğün Kuran kursuna gidiyordu
Kaynak:
Bu haber toplam 1764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri