Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kürşat Tüzmen BBP'ye mi geçiyor?

01.04.2010 06:34
Tüzmen'in Erdoğan ile olan özel görüşmesini sızdıran isim AK Partili üst düzey bir yönetici çıktı. Tüzmen bakın bu konuda neler söyledi;

AK Parti Milletvekili Kürşat Tüzmen, görevden alınmadığını sağlık sorunları nedeniyle kendi isteğiyle görevi bıraktığını söyledi. Görevden ayrılışıyla ilgili özel görüşmelerin medyaya bilerek sızdırıldığını ifade eden Tüzmen, BBP'ye geçeceği yönündeki iddialara açıklık getirdi.

Eski Devlet Bakanı ve AK Parti Milletvekili Kürşat Tüzmen TV8'de Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'ın stüdyo konuğu oldu. İstifasıyla ilgili iddialara açıklık getiren Tüzmen, özel görüşmelerin bilerek ve isteyerek bir Genel Başkan Yardımcısı tarafından medyaya sızdırıldığını söyleyerek, "görevden alındı şeklinde bir hava yaratılmak için bilerek ve isteyerek bu özel görüşmeler medyaya sızdırılmıştır" dedi. Tüzmen, BBP'ye geçeceği yönündeki iddalarla ilgili olarak Muhsin Yazıcıoğlu'nu çok sevdiğini ve ölümünün birinci yıl dönümünde parti temsilcisi olarak ailesiyle yaşanan büyük acıyı paşlaştığını söyleyerek "Bunun dışında bir görüşme olmamıştır. Onlar beni bende onları bilirim. Hizmet etmek istiyorum ve adresim de AK Parti'dir" dedi.

İşte Tüzmen'in programdaki o ilginç sözlerinden bazı satır başları;

Kürşat Tüzmen:
Çok çalışırken yıpranıyorsunuz, yoruluyorsunuz. Zorluklarla yüz yüze kalıyorsunuz; hançerleniyorsunuz, sırtınıztan, alttan üsten her taraftan ve siz orada hakikatten doğru bir karar vermeye çalışıyorsunuz.

Candaş Tolga Işık: Saygısızlık olarak almayın ama ben sizin görevden ayrılma nedeninizi sağlık sebeplerinden dolayı olduğuna inanmıyorum.

"PARÇA PARÇA ÖTEKİ TARAFA GİDİYORUM"

K.T: Yani açık açık söylemek gerekirse, gerçekten sağlık sorunlarım var. Bunları siz biliyorsunuz. Bu yeni değil ama idare ediyordum. Ben işi ciddiye alırım. Öyle bir noktaya geldik ki artık tiroid olsun cilt kanseri olsun. Mesala yüzme yarışında herkes normal yüzer ben elbiseyle yüzmek zorunda kalıyorum. Aksi takdirde tümüyle kremlenmem gerekiyor. Güneş benim şu anda yüzümü açıkçası parça parça öteki tarafı gidiyorum. Suratımda şu anda estetik yapıldı ama dikkatli bakarsanız göreceksiniz. Sonuç olarak insanın çeşitli rahatsızlıkları olabilir bunlarla devam eder. Biz bunları Allah'a şükür kabul ettik şifamız olsun dedik.

"BAŞBAKANLA OTURUP KONUŞTUK, ANLAŞTIK"

Biz bu dönemde Dış İlişkiler Başkanlığı çok aktif olunması gereken çok önemli koordinasyonlar isteyen, Dışişleri Bakanlığı ile Avrupa Birliği ilişkileriyle, Dış Ticaretle yani tüm kuruluşlarla önemli bir koordinasyonu, yurt içi ve yurtdışı seyahatleri de hakkıyla yapmanız gerekiyor. Böyle bir durumda tahlil mahlil hiç bişey yaptıramassınız. Böyle olunca bizde oturup konuştuk ve tabii ki diğer rahatsızlıklarımızı da aktardık ve bu şekilde bir karar verdik. Tabii sağlığın dışında rahatsızlıklar da var ama onların hiçbiri etken değil.

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri