Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP CHP ile görüştü

18.08.2009 19:41
Başbakanla görüşen DTP, ikinci adımda CHP ile de görüştü
Başbakan Erdoğan’la uzun süredir beklediği görüşmeyi gerçekleştiren DTP, ikinci adım olarak CHP ile de görüştü. Meclis’te geçen hafta yapılan görüşmede randevu talebi DTP’den gelirken, DTP ile CHP arasındaki temas grup başkanvekilleri düzeyinde oldu. DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu arasında yapılan görüşmede Kürt açılımı ele alındı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kürt açılımı çerçevesinde CHP ve MHP dışındaki siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve işveren örgütleri ile görüşmelerini sürdürürken, DTP de, Başbakan Erdoğan’la yapılan görüşmenin ardından CHP’ye yöneldi. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk her fırsatta, "Biz bu gemiye binmeyiz" diyerek Kürt açılımına tepki gösteren CHP Genel başkanı Deniz Baykal’a basın aracılığıyla mesaj verirken, ANKA’nın edindiği bilgiye göre, DTP ile CHP arasındaki ilk temas da geçen hafta Meclis’te sağlandı. Bir süredir CHP Grup Başkanvekillerinden randevu talebinde bulunan DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’la, Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta Cuma günü Meclis’te bir araya geldiği öğrenildi.

DTP-CHP KÜRT AÇILIMINI GÖRÜŞTÜ
DTP ve CHP grup başkanvekilleri arasındaki görüşmenin içeriğini ise Kürt açılımı oluşturdu. DTP grup başkanvekili Kurtulan’ın, görüşmede, parti olarak Kürt açılımını, sorunun çözümünde önemli bir aşama olarak gördüklerini ve bu süreçte iktidarın yanı sıra muhalefetin de çaba göstermesi gerektiğini dile getirdiği kaydedildi. Kurtulan’ın CHP’den sürece katkı vermesini istediği belirtildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri