Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vadi'nin senaryosunu devlet belirliyor

11.02.2010 22:27
İsrail krizinin ardından Kurtlar Vadisi yeniden dış basında. De Standaard gazetesi senaryonun bazı devlet kurumları tarafından belirlendiği iddiasına yer verdi.

İsrail'le yaşanan krizin ardından Kurtlar Vadisi yeniden dış basında.. Belçika'nın önde gelen gazetelerinden De Standaard, Türkiye'de izlenme rekorları kıran Kurtlar Vadisi dizisini, bölümlerinde İsrail'i 'kötü adam' gibi göstermesinden dolayı gündeme taşıdı.

Dizinin senaristi Bahadır Özdener ile de bir görüşme gerçekleştiren De Standaard , Özdener'in dizide İsrail'i 'kötü adam' olarak yansıtmasından dolayı övündüğüne ve "İsrail'in yaptığı vahşete herkes tanık olmalı." sözlerine yer verdi,,

SENARYO DEVLET KURUMLARI TARAFINDAN BELİRLENİYOR

Dizi senaryosunun Türkiye'deki bazı devlet kurumları tarafından belirlendiği iddiasına yer veren gazete, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle Davos çıkışıyla başlayan İsrail'e karşı sert tavrın, bu iddiaları güçlendirdiğini yazdı. Gazete, dizi ekibinden kimsenin Başbakan'la veya herhangi bir devlet yetkilisiyle görüşmemiş olmasını, hükümet tarafından diziye şu ana kadar hiçbir olumlu yorumun yapılmamasını, hatta bir bölümün sansürlenmesini de iddiaları zayıflatan nedenler olarak öne sürdü. De Standaard gazetesi, 'Türk halkının da İsrail'e karşı beslediği olumsuz duyguların, dizilere de yansıtılmasını makul karşıladığını' aktardı.

İSRAİL'E MESAJ

İsrail'in insanlık suçu işlediğini belirten Özdener'in bunu sahneye yansıtma şeklini de anlatan De Standaard gazetesi, Özdener'in bunun İsrail'e de bir mesaj olarak algılanmasını istediğini de ekledi.

TÜRK HALKINI ÇOK ETKİLİYOR

Belçika gazetesi, Kurtlar Vadisi'nin Türk halkını çok etkilediğini belirterek dizinin büyük başarısına da yer verdi. Gazete, dizinin her hafta yaklaşık 100 milyondan fazla izleyicisi bulunduğunu yazdı. Habere göre, dizinin Türkiye dışında, Orta-Doğu, Kafkaslar, Kuzey Afrika, Makedonya, Çin ve Dubai gibi ülkelerde de izleniyor.

Bu haber toplam 2280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri