Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtlar Vadisi helikopter patlattı

13 Kasım 2008 / 12:06
Kurtlar Vadisi Pusu bu akşam 46. bölümünde yine heyecanlı sahneler ile ekrana gelecek
Geçen hafta yayınlanan bölümde Polat Alemdar'ın İskender Büyük'ün tuzağından Sadi Paşa'yı kurtarma çabası ve Polat Alemdar'ın ekibi ile biraraya gelişi ile yeniden İskender'in peşine düşüşü izlenmişti. Sadi Paşa'nın tam uçurumdan atılması sahnesinde sona eren dizinin bu haftaki bölümünde ise Polat Alemdar'ın, nefesleri kesecek bir mücadele ile Sadi Paşa'yı kurtarışı ekrana gelecek.Öta yandan Paşa'yı öldürmek konusunda kararlı olan İskender Büyük de boş durmayacak. Polat ve ekibi Sadi Paşa'yı helikopterle Ankara'ya göndermeye hazırlanırken, İskender yine füze kartını devreye sokacak. Sadi Paşa'nın bulunduğu helikopter, füze saldırısıyla gökyüzünde paramparça olurken Sadi Paşa'ya yönelik bu suikast, sürpriz bir ismin üzerine kalacak.Dizinin bu bölümünde önemli bir prodüksiyon başarısına da imza atıldı. Sadi Paşa'yı Ankara'ya taşıyacak olan helikopter, havalandıktan sonra patlatıldı.
Aylardır hazırlıkları yapılan bu sahne için bütün ekip yoğun bir tempoda çalıştı. Kurtlar Vadisi Pusu için gerçek helikopterin birebir ölçülerinde maket helikopter yapıldı. Fiberglas kullanılarak yapılan helikopter, tepe pervanesi dışında gerçeğinin birebir aynısı oldu. 3 kamerayla yapılan çekimler, planlandığı gibi tamamlandı.
Helikopter, içine yerleştirilen patlayıcılar sayesinde gökyüzünde paramparça olurken Türkiye televizyon tarihinde bir dizi için yapılan en büyük prodüksiyonlardan biri de gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 1586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri