Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtlar Vadisi Filistin gerçekten yandı!

24.08.2010 00:47
Yılın en iddialı yapımına imza atmaya hazırlanan ekip büyük bir şok yaşadı...

Yılın en iddialı yapımı olarak gösterilen “Kurtlar Vadisi Filistin”in çekimleri büyük bir şanssızlıkla başladı. Çekimleri Adana’da süren projenin, negatif filmlerinin laboratuvar işlemi sırasında yanlış kimyasalların kullanılması sonucu yandığı öne sürüldü.

PANA FİLM'DEN AÇIKLAMA GELDİ!
Çekimlerine önceki haftalarda başlanan Kurtlar Vadisi Filistin filminin, laboratuvar işlemleri sırasında negatiflerinin yandığı yönündeki iddiaları filmin yapımcı şirketi doğruladı.

Pana Film'den yapılan yazılı açıklamada, filmle ilgili basında yer alan negatiflerinin yandığı bilgilerinin doğru olduğu ifade edilerek, şunlar kaydedildi.

''Kurtlar Vadisi Filistin filmiyle ilgili maalesef basında yer aldığı gibi bir kaza söz konusudur. Filmlerle ilgili çok ciddi bir hasar meydana gelmiştir. Ancak filmin tamamı değil bir kısmı hasar görmüştür. Bu kazanın sorumlusundan maddi-manevi kayıplar tazmin edilecektir. Kurtlar Vadisi Filistin ekibi, yine özveriyle çalışarak bu sahneleri yeniden çekecektir.''

Yanan negatif filmlerin içinde çekimleri aralıksız 2 gün süren ve başrol oyuncularının yanı sıra binlerce figüranın da kullanıldığı aksiyon sahnelerinin olduğu öğrenildi. Bu hatayla birlikte sadece aksiyon sahneleri değil, büyük bir maliyetle oluşturulan Filistin dekorunun görüntüleri de çöpe gitmiş oldu.

Filmin, laboratuvar işlemlerinin gerçekleştirildiği stüdyo olan Sinefekt hatayla ilgili olarak kimyasalları sağlayan Kodak’ı suçlarken, Kodak’ın ise ‘Bizimle ilgisi yok’ dediği iddia edildi. Olayın sorumlusu henüz netleşmezken olan yine oyunculara ve yapım şirketine oldu. Çekimler sonlandığı için Tarsus’taki dekoru toplatan yapımcı Pana Film’in aynı sahneleri yeniden çekmesi gerektiği için büyük zarara uğradığı öne sürüldü. Pana Film ise konuyla ilgili olarak yorum yapmak istemediklerini vurguladı.

5 Kasım 2010’da 100’e yakın ülkede gösterime girecek olan 10 milyon dolar bütçeli filmde Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erdal Beşikçioğlu, Nur Aysan gibi oyuncular yer alıyor.

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri